Mac zo skla? Nový patent naznačuje možné smerovanie dizajnu

Apple si nedávno nechal patentovať nový dizajn Macu. Podľa skíc by malo ísť o zariadenie z jedného kusu tvarovaného skla. Vďaka čerstvým video renderom od LetsGoDigital si môžeme lepšie predstaviť, ako by také zariadenie vyzeralo.Vizualizácie pre portál pripravil dizajnér Jermaine Smit. Nový iMac Pro, ktorý by bol vytvorený z kusu skla, vyzerá naozaj pôsobivo. Princíp ohýbania skla pritom nie je žiadnou novinkou. V architektúre sa napríklad využíva už dlho. Regulovaným zohrievaním sklenej platne je možné materiál ohýbať podľa zámeru. Po vychladnutí ostáva sklo v danom tvare.

Apple si však často patentuje veci, ktoré sú skôr niečím na spôsob záložky v prehliadači či poznámky v zápisníku. Nie všetkým patentom je súdené dosiahnuť štádium reálneho produktu.

Čo by ste ale povedali na Mac v takomto alebo podobnom dizajne?

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?