Mac s Apple Silicon bude podporovať Thunderbolt

Apple už usilovne pracuje na novej generácii svojich počítačov s vlastnými procesormi. Rozlúči si tak s Intel čipmi, podľa najnovších však ostane kompatibilná s Thunderboltom.

Pre The Verge to uviedol hovorca spoločnosti, ktorý potvrdil, že nové zariadenia ponúknu podporu pre Thunderbolt USB-C štandard od Intelu:

“Pred desaťročím sa Apple a Intel spojili, aby vytvorili Thunderbolt a dnes si môžu naši zákazníci užívať rýchlosť a flexibilitu na každom Macu. Naďalej ostávame verní Thunderboltu a budeme ho podporovať aj v prípade Macov s Apple silicon.”

Prvý Mac s ARM procesorom Apple sľúbil na WWDC ešte tento rok. Celkový prechod na vlastné čipy spoločnosť odhaduje na dva roky. Apple Silicon má podľa Cupertina priniesť celkom novú úroveň výkonu v spojení s lepšou výdržou batérie.

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.