Mac s Apple Silicon bude podporovať Thunderbolt

Apple už usilovne pracuje na novej generácii svojich počítačov s vlastnými procesormi. Rozlúči si tak s Intel čipmi, podľa najnovších však ostane kompatibilná s Thunderboltom.

Pre The Verge to uviedol hovorca spoločnosti, ktorý potvrdil, že nové zariadenia ponúknu podporu pre Thunderbolt USB-C štandard od Intelu:

“Pred desaťročím sa Apple a Intel spojili, aby vytvorili Thunderbolt a dnes si môžu naši zákazníci užívať rýchlosť a flexibilitu na každom Macu. Naďalej ostávame verní Thunderboltu a budeme ho podporovať aj v prípade Macov s Apple silicon.”

Prvý Mac s ARM procesorom Apple sľúbil na WWDC ešte tento rok. Celkový prechod na vlastné čipy spoločnosť odhaduje na dva roky. Apple Silicon má podľa Cupertina priniesť celkom novú úroveň výkonu v spojení s lepšou výdržou batérie.

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.