Ktoré komponenty medzi iPhone SE a iPhone 8 sú vymeniteľné

iFixit sa pozrel pod kapotu cenovo dostupnej novinke od Apple a porovnal jej vnútornosti s osmičkovým iPhonom. Tieto časti je možné vzájomne meniť.

Nový iPhone SE, ktorý dizajnovo z iPhone 8 vychádza, s ním zdieľa viac, než iba povrchovú estetiku. Ktoré súčiastky a komponenty teda možno meniť?

V reporte od iFixit je spomenutý predný fotoaparát, šachta pre SIM kartu, Taptic Engine aj displej. Bez prístupu k nastaveniam obrazovky však pri výmene displeja príde k strate True Tone funkcionality.

iFixit ďalej zistil, že aj keď sú veľmi podobné aj ďalšie súčiastky pri oboch zariadeniach, ich vzájomná výmena možná nie je. Patrí sem napríklad tlačidlo Home, či batéria. Tá vyzerá na prvý pohľad identicky, no logic board batérie z nového SE je iná ako tá pri ôsmej generácii Apple smartfónu. Podobne je na tom aj zadný fotoaparát, ktorý sa dá zapojiť, no nefunguje.

zdroj: iFixitČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.