Ktoré komponenty medzi iPhone SE a iPhone 8 sú vymeniteľné

iFixit sa pozrel pod kapotu cenovo dostupnej novinke od Apple a porovnal jej vnútornosti s osmičkovým iPhonom. Tieto časti je možné vzájomne meniť.

Nový iPhone SE, ktorý dizajnovo z iPhone 8 vychádza, s ním zdieľa viac, než iba povrchovú estetiku. Ktoré súčiastky a komponenty teda možno meniť?

V reporte od iFixit je spomenutý predný fotoaparát, šachta pre SIM kartu, Taptic Engine aj displej. Bez prístupu k nastaveniam obrazovky však pri výmene displeja príde k strate True Tone funkcionality.

iFixit ďalej zistil, že aj keď sú veľmi podobné aj ďalšie súčiastky pri oboch zariadeniach, ich vzájomná výmena možná nie je. Patrí sem napríklad tlačidlo Home, či batéria. Tá vyzerá na prvý pohľad identicky, no logic board batérie z nového SE je iná ako tá pri ôsmej generácii Apple smartfónu. Podobne je na tom aj zadný fotoaparát, ktorý sa dá zapojiť, no nefunguje.

zdroj: iFixitČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Na ktorých Macoch spustíte macOS Big Sur?

Nová verzia operačného systému, ktorú Apple predstavil na WWDC, má byť jedným z najväčších redizajnov od predstavenia Mac OS X. Tu je prehľad zariadení, na ktorom ho môžete vyskúšať. Jeho vydanie pre verejnosť sa odhaduje na jeseň.