Ktoré komponenty medzi iPhone SE a iPhone 8 sú vymeniteľné

iFixit sa pozrel pod kapotu cenovo dostupnej novinke od Apple a porovnal jej vnútornosti s osmičkovým iPhonom. Tieto časti je možné vzájomne meniť.

Nový iPhone SE, ktorý dizajnovo z iPhone 8 vychádza, s ním zdieľa viac, než iba povrchovú estetiku. Ktoré súčiastky a komponenty teda možno meniť?

V reporte od iFixit je spomenutý predný fotoaparát, šachta pre SIM kartu, Taptic Engine aj displej. Bez prístupu k nastaveniam obrazovky však pri výmene displeja príde k strate True Tone funkcionality.

iFixit ďalej zistil, že aj keď sú veľmi podobné aj ďalšie súčiastky pri oboch zariadeniach, ich vzájomná výmena možná nie je. Patrí sem napríklad tlačidlo Home, či batéria. Tá vyzerá na prvý pohľad identicky, no logic board batérie z nového SE je iná ako tá pri ôsmej generácii Apple smartfónu. Podobne je na tom aj zadný fotoaparát, ktorý sa dá zapojiť, no nefunguje.

zdroj: iFixitČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.