Koncept prezentuje ako by mohlo vyzerať Main Menu v iPadOS

Aplikácie na iPade by mohli disponovať menu ponukou podobnou ako v macOS.

Apple sa postupne snaží posunúť iPad čoraz viac do roviny, v ktorej by mohol skutočne nahradiť počítač so všetkým, čo k tomu patrí. Dôkazom je okrem iného aj samotný iPadOS, ktorý má produkt diferencovať od ostatných mobilných zariadení značky, či nedávno predstavený update produktu s Magic Keyboard, ktorá ponúka plnohodnotný trackpad a v neposlednom rade aj najčerstvejšia aktualizácia iPadOS s kurzorom.

Ďalším prvkom, ktorý by teda mohol iPad opäť o čosi viac priblížiť zážitku, ktorý má používateľ pri práci s macOS, je Main Menu. Funkcia by ponúkala viacero možností pre ovládanie konkrétnej aplikácie – napríklad rýchly prístup k jej nastaveniam, možnosti ukladania, úprava textu a podobne.

S ohľadom na menší displej zariadenia by pevne umiestnená lišta s možnosťami na vrchu obrazovky nemusela byť ideálnym riešením. Autor konceptu Alexander Kaessner si preto hlavné menu pre aplikácie predstavuje nasledovne:

K menu by sa pristupovalo cez ikonku aplikácie v Docku. Funkciu by bolo možné implementovať s podporou pre Split View či vyvolanie menu pomocou gesta. Main menu by zároveň mohlo byť ovládané šípkami klávesnice – presne ako v macOS. Výhodou by zároveň bolo zjednotenie ponuky možností pre rôzne aplikácie.

Čo hovoríte na takúto podobu funkcie Main Menu? Uvítali by ste ju na svojom iPade?

zdroj: 9to5Mac, Alexander Kaessner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?