Nové Emoji 14 prídu o pol roka neskôr

V Unicode sa rozhodli odložiť vydanie nových symbolov o šesť mesiacov. Prečo?

Dôvodom má byť podľa oficiálneho vyjadrenia zaneprázdnenosť tvorcov. Preto je podľa Unicode Consortium tým najlepším riešením presunutie termínu na neskorší dátum, aby sa zabezpečila dostatočná kvalita a dodržanie štandardov konzorcia.

Posun vydania sa netýka Emoji 13, ktoré boli oznámené ešte skôr. V rámci tohto balíka sa môžete tešiť na 62 nových emotikonov. Medzi nimi aj tieto:

Nové symboly z Emoji 13 sa s najväčšou pravdepodobnosťou ocitnú v pripravovanom iOS 14 – na jeseň. Apple vždy nejaký čas trvá nakreslenie nových znakov, ktoré následne prechádzajú procesom schvaľovania. Zdržanie Emoji 14 sa tak môže prejaviť aj v neskoršom príchode do iOS v roku 2021 – nové emoji by sa tak na displejoch Apple zariadení mohli objaviť až v roku 2022.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.