Kódy App Clip sú už k dispoziícii pre vývojárov aj používateľov

Jedna z vecí, ktorú priniesol nový iOS 14 bola aj možnosť využívať iba konkrétnu malú časť aplikácie, ktorú potrebujete. Po rôznych spôsoboch , sú tu už aj oficiálne App Clip kódy.

App Clips sú fragmenty aplikácií, ktoré umožňujú pristupovať ku konkrétnej časti (alebo častiam) aplikácie bez toho, aby ste si ju museli inštalovať celú.

Doteraz bolo k nim možné pristupovať cez URL, NFC tagy či QR kódy. Nové App Clips kódy s pekným vizuálnym spracovaním, ktoré už môžu vývojári generovať pre svoje aplikácie, stačí nasnímať fotoaparátom.

Kódy je podľa Apple možné vytvárať v rámci App Store Connect či s pomocou nového App Clip Code Generatoru. Aplikácia musí podporovať App Clips.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.