iPhone 12 Pro vás zmeria pomocou LiDAR skeneru

Nový iPhone v profi verzii disponuje aj skenerom, ktorý umožňuje interakciu s rozšírenou realitou. Jednou z možností je aj meranie výšky.

Ak chcete zmerať človeka, ktorý sa nachádza vo vašej blízkosti, stačí prejsť do aplikácie  Meradlo (Measure) na vašom iPhone. Okrem základnej výšky stojacej postavy, môžete zistiť aj výšku sediaceho človeka.

Apka automaticky detekuje postavu, ktorú vidí cez hľadáčik kamery a následne zmeria jej výšku od vrcholu hlavy (resp. účesu, či pokrývky hlavy) až po zem. Funkciou disponuje aj iPad Pro – konkrétne 12,9 palcový model 4. generácie a 11 palcový model 2. generácie.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.