iPad Pro sa nedočkal až tak veľkého nárastu výkonu, ako sa mohlo zdať

iPad Pro Magic Keyboard 2020
Apple minulý týždeň oznámil nový iPad Pro s kopou vylepšení vrátane nového fotoaparátu a technológiou LiDAR Scanner. Okrem toho Apple sľuboval vyšší výkon vďaka novému procesoru A12Z, ktorý podľa jeho slov prekonáva výkon väčšiny laptopov s Windows. Toto odvážne tvrdenie bolo dostatočným dôvodom na to, aby užívatelia overili jeho pravosť pomocou benchmarku.

A ten odhalil, že iPad Pro 2020 je takmer rovnako výkonný ako jeho predchodca z roku 2018. Čip totiž v GeekBench teste získal skóre 1114 bodov pri single-core teste a 4654 bodov pri multi-core teste. Pre porovnanie, predošlý iPad Pro (2018) získal v tomto teste skóre 1111 bodov pri single-core teste a 4604 bodov pri multi-core teste. Procesor má celkom 8 jadier s frekvenciou 2,48 GHz.

Maličké rozdiely sú aj v grafike. Oproti predošlému iPadu ponúka 7,5% výkonnejšiu grafiku. Dosiahla skóre 9894 bodov, kým iPad Pro s čipom A12X Bionic dosiahol skóre 9146 bodov. Zdá sa teda, že jediným naozaj výrazným vylepšením je +50% viac RAM. Nový iPad Pro totiž ponúka až 6GB RAM miesto 4GB, hoci podľa benchmarku je k dispozícii len 5,6GB. Navýšenie operačnej pamäte sa môže týkať najmä ARKit platformy. Rozšírená realita je totiž jedným z hlavných marketingových pilierov pri novom iPade Pro.

Na druhú stranu, v testoch je iPad Pro rýchlejší, než nový MacBook Air.

Zdroj: ImgurČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.