iOS 14 vás upozorní na aplikácie, ktoré sledujú vašu schránku

Apple klepol po prstoch digitálnym špehom. 🕵️‍♂️

Kopírovať do schránky? Na prvý pohľad malá nenápadná funkcia, ktorá vám umožní rýchlo kopírovať obrázky alebo zložité pojmy medzi aplikáciami. Lenže existujú programy, ktoré pracujú s “CTRL-C CTRL-V” mechanizmom skôr, než autori niektorých vysokoškolských prác.

Riešite s viacerými ľuďmi výlet do nejakého mesta a nechce sa vám každému písať názov? Pojem podržíte, zvolíte možnosť skopírovania a zrazu máte internet plný reklám na cestovné agentúry. Hľadáte nejakú chladničku? Skopírujete si jej dlhý modelový názov a zrazu máte plný internet reklám na obchody s elektronikou. Nie je to len tým, že si o týchto veciach píšete cez platformy ako Messenger, ale tiež preto, že viaceré aplikácie sledujú a kopírujú obsah z vašej “copypaste” pamäte.

Apple sa však autorom týchto aplikácií rozhodol klepnúť po prstoch a iOS 14 vás upozorní vždy, keď nejaká aplikácia špehuje vašu kopírovaciu schránku. Upozornil na to bývalý zamestnanec Applu a vývojár aplikácií Weather Line a Flighty App, Ryan Jones.

Potvrdil zároveň, že funkciu využívajú väčší aj menší vývojári aplikácií. To, že sa o vás zaujíma Chrome alebo Google News, AccuWeather či AliExpress, asi nie je prekvapením. Avšak to, že sa o to zaujímajú aj aplikácie ako WSJ, NY Times, Ovestock alebo Pigment, môže niekoho prekvapiť, zvlášť ak vezmeme do úvahy, že niektoré vyžadujú pomerne drahé predplatné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?