iOS 14 má už 81% nových iPhonov

Súčasný operačný systém je podľa zverejnenej štatistiky na drvivej väčšine zariadení starších maximálne štyri roky.

iOS 13 oproti tomu beží na 17% nových iPhonov a 2% majú nainštalovanú staršiu verziu iOS. Pokiaľ ide o iPadOS 14, ten dosahuje úroveň 75%, iPadOS 22% a zvyšné 3% patria starším systémom.

Ak sa pozrieme na celkovú štatistiku všetkých zariadení, patrí iOS 14 72%, iOS 13 má 18% a staršie systémy 10%. iPadOS 14 je nainštalovaný na 61% všetkých iPadov, iPadOS 13 na 21% a 18% všetkých iPadov využíva staršiu verziu systému.

iOS a iPadOS 14 Apple vydal v septembri, no odvtedy neboli známe presné čísla. Podľa odhadov sa predpokladalo, že v októbri dosiahla miera inštalácie 50%.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.