Intel odhalil nové Comet Lake procesory

Nájdu si čipy desiatej generácie od Intelu cestu do nových iMacov?

Na pomyselnom vrchole nového lineupu je Intel Core i9-10900K, ktorý značka označuje ako najrýchlejší herný procesor na trhu. Disponuje desiatkou jadier so základnou frekvenciou 3,7 GHz, a vďaka Intel Thermal Velocity Boost so zrýchlením až na 5,3 GHz.

Vlajkový variant Comet Lake je nástupcom predošlej generácie i9, ktorý sa aktuálne nachádza aj v iMac s najvyššími konfiguráciami. Je teda na mieste očakávať, že sa takisto dostane do Apple počítačov. Súčasné iMacy (s výnimkou starších low-end modelov) obsahujú 8. a 9. generáciu Coffee Lake. 

Prirodzeným pokračovaním prítomnosti Intel čipov by tak mohli byť v prípade 21,5 palcového iMacu procesory i3-10100, i5-10500 a i7-10700. 27 palcový iMac by mal ponúknuť na výber i5-10500, i5-10600 a i5-10600K – ako doplnok k najvyššej rade i9.

Apple však pripravuje výrazný update iMac platformy vrátane údajného 23 palcového modelu, a je teda zatiaľ otázne, či a v akom rozsahu nová generácia Intel procesorov obsadí interiéry Apple desktopov.

Intel plánuje nové Comet Lake nasadiť už tento mesiac.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.