Huawei predbehol minulý rok Apple

cover macblog2 2 800x448 - Huawei predbehol minulý rok Apple

Čínsky výrobca minulý rok preskočil Apple v rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónu.

Huawei v roku 2019 predal 240 miliónov kusov, čím prekonal 200 miliónov iPhonov od Apple. Pomyselný trón si stále drží Samsung s 300 miliónmi predaných zariadení. Prvú päťku uzatvárajú značky Xiaomi a Oppo.

Úspech Huawei je tak trochu prekvapením – okrem iného aj pre zákaz inštalácie Google apiek na vyrobených zariadeniach. Tým sa logicky znižuje jeho zaujímavosť pre zákazníkov mimo domáci trh. Zdá sa však, že aj tento hendikep pre Huawei nebol kľúčový. Doma predal 60% z celkového objemu svojich telefónov. Medziročne jeho čísla narástli o 17%.

graf 680x510 - Huawei predbehol minulý rok Apple

Apple síce kleslo na tretiu priečku, no treba povedať, že kalifornská spoločnosť má za sebou veľmi silný záver roka. Okrem samotného iPhonu sa veľmi darilo aj iným produktom – ako napríklad AirPods, ktorých produkcia mala problém držať krok s dopytom.

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.