HomePod mini ako prenosný reproduktor? Zabudnite

Novinka predstavená v rámci minulotýždňového eventu dostane napriek svojim kompaktným rozmerom “kotvu” v podobe napájacieho kábla.

Aj keď nejde o aspekt, ktorý by Apple priamo na prezentácii spomenul, zmenšený HomePod skutočne vyžaduje napájanie pomocou USB-C a 20W adaptéru – oba komponenty sa totiž nachádzajú v balení. Kábel nie je možné od zariadenia oddeliť.

Vďaka prechodu na konektor USB-C môže byť teoreticky novinka napájaná napríklad aj z Macu či externých batérií s dostatočným výkonom. Pôvodný HomePod takisto disponoval neoddeliteľným káblom, ktorý bol však zakončený klasickou koncovkou pre zásuvku.

Novinka HomePod mini ponúka kompaktné prevedenie s výškou 8,4 centimera a podľa slov Apple úžasný zvuk vďaka čipu S5, ktorý sa postará o individuálnu analýzu skladieb a nastavenie parametrov pre najlepší výsledok. 

Zariadenie bude dostupné v dvoch farbách – bielej a space gray – za 99 dolárov. Predobjednávky začínajú 6. novembra. Bohužiaľ Slovensko (zatiaľ) medzi krajinami nie je.

zdroj: MacRumors, Apple

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.