Face ID už čoskoro na Macu?

V macOS Big Sur sa spomína aj takáto možnosť autentifikácie.

Pohodlné odomykanie zariadenia, na ktoré sme zvyknutí na iPhone či iPade, by v budúcnosti mohlo byť k dispozícii aj na Apple počítačoch.

V súčasnosti disponujú MacBooky technológiou Touch ID, ktorá je prítomná priamo na klávesnici. Odomykanie a overovanie odtlačkom je v zariadeniach k dispozícii od roku 2016, kedy bol predstavený prvý MacBook Pro s Touch Barom.

Zmienky o novom spôsobe autentifikácie používateľa si v zdrojovom kóde Big Sur všimol portál 9to5Mac. Nový macOS obsahuje v aktuálnej beta verzii zmienky o rozšírení s podporou funkcie PearlCamera. Práve pod označením Pearl sa skrývajú technológie Face ID a TrueDepth kamera odkedy sa táto novinka objavila na vtedajšom iPhone X.

V rozšírení sa ďalej objavujú výrazy ako FaceDetect či BioCapture, ktoré jasne odkazujú na funkcionalitu overovania tváre.

Kedy a na akých modeloch sa Face ID dočkáme, zatiaľ nie je zrejmé. Pravdepodobne však môže táto funkcionalita doraziť spolu s novými modelmi s Apple Silicon procesormi a mini-LED displejmi.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.