Apple možno odhalí nový iMac už tento týždeň (aktualizované)

Redizajnu sa však asi nedočkáme.

Očakávaná aktualizácia Apple desktopu mala podľa prognóz byť súčasťou prezentácií v rámci tohtoročnej WWDC. Nakoniec sme však na túto novinku čakali márne. Celkovo sa konferencia niesla čisto v softvérovom duchu. Na blížiaci sa príchod novinky však teraz ukazuje viacero faktorov.

Jedným z nich sú klesajúce zásoby iMacov v ponuke obchodov. Ďalšou indíciou je prítomnosť nového iMacu s 10 jadrovým i9 a Radeon Pro 5300 GPU na Geekbench. Netreba zabudnúť ani na vyjadrenia spoľahlivého leakera L0vetodream, ktorý v minulosti presne informoval o novom iPhone SE, iPade Pro aj novom macOS. Práve on na Twitteri písal minulý týždeň o nových produktoch pripravených na predstavenie.

Hypotézu, že by mohlo ísť práve o iMac, naznačujú zvyky Cupertina, pokiaľ ide o predstavovanie nových produktov. Práve júl je obľúbeným obdobím na predstavovanie Mac produktov – spomeňme napríklad dvojicu MacBookov spred roka.

Ako sme naznačili v úvode, zmena dizajnu asi s novou generáciou nepríde. Tú si podľa názoru leakera Jioriku Apple pošetrí na zariadenia s Apple Silicon procesormi. Vonkajšia podoba iMacu je prakticky bez zmeny už osem rokov.

Aktualizácia

K prognózam pridal svoju aj ďalší z leakerov – Jon Prosser. Ten tvrdí, že pokiaľ sa chystáte kupovať nový iMac, budete si na update musieť počkať do augusta.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.