Defending Jacob bol zamýšľaný ako film

Nový krimi seriál s napínavou zápletkou, ktorý zbiera pozitívne ohlasy, mal byť podľa jeho producenta pôvodne filmom. Prečo nakoniec zvolili formát seriálu?

Dramatická záležitosť od svojho uvedenia na platforme Apple TV+ láme rekordy sledovanosti, ktoré sa doteraz takmer žiadnemu z formátov Apple streamovacej služby nepodarilo prekonať. Počas prvých dvoch týždňov narástol počet divákov päťnásobne. Pred ním je v rebríčku obľúbenosti už iba The Morning Show.

Defending Jacob vznikol na motívy rovnomennej knihy od Willama Landaya. Pôvodný zámer spracovať obsah tohto bestselleru ako film si však producent Mark Bomback neskôr rozmyslel. Dôvodom bola komplexnosť diela, ktorú by bolo veľmi náročné zachytiť plnohodnotne v stopáži celovočerného filmu.

Logickou voľbou sa tak stal seriál s pevne daným počtom epizód. Podľa Bombacka sa však aj do epizodického formátu podarilo dostať filmovosť.

Aktuálne si môžete na Apple TV+ pozrieť prvých šesť z celkovo ôsmich častí.

zdroj: Apple Insider

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.