Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?

Dvojfázové uvedenie

Kľúčovým a asi najostrejšie sledovaným produktom s logom kalifornského jablka je nepochybne iPhone. Jeho dvanásta generácia má síce doraziť o čosi neskôr ako obvykle, no už teraz poznáme viacero zaujímavých detailov. Okrem nových 5G technológií, ktorými má model disponovať, sú to aj informácie o rôznych uhlopriečkach. Apple má v pláne predstaviť štyri nové iPhony 12, ktoré ponúknu tri rôzne možnosti uhlopriečky – 5,4, 6,1 a 6,7 palca. Pokiaľ ide o časový rámec, podľa najnovších informácií sa očakáva, že ako prvé uvidíme v ponuke základné modely, po ktorých budú nasledovať tie s prívlastkom Pro.

Bloomberg v novom reporte potvrdil aj vec, ktorá isto poteší mnohých fanúšikov dizajnu, ktorý poznáme zo starších iPhonov. Ako už bolo v minulosti viackrát spomenuté, nový model sa má inšpirovať súčasným iPadom Pro, respektíve generáciami smartfónu s menej oblými hranami. Novinka by tak mala mať bližšie k päťkovému iPhonu, než k minuloročným modelom. iPhone Pro podľa tohto reportu ponúkne rám z nehrdzavejúcej ocele, štandardné modely zase hliník.

5G nie je (zatiaľ) revolúcia

LiDAR skener, využiteľný pri interakcii s rozšírenou realitou, má mať miesto minimálne v jednom z Pro modelov. Pôjde údajne o ten istý, ktorým sú vybavené súčasné iPad Pro modely.

Najväčší, 6,7 palcový displej má byť podľa interných zdrojov z Apple jedným z najvýraznejších vylepšení. Naopak 5G, ktoré už niektorí testeri mali možnosť vyskúšať, zatiaľ hodnotia ako sklamanie. Technológia v podmienkach súčasných 5G sieti prílišnou rýchlosťou neoslnila.

Apple plánuje na trh uviesť 75 miliónov nových 5G smartfónov.

Air je nový Pro?

iPhone však zďaleka nie je jedinou novinkou, ktorú v nadchádzajúcom období uvidíme. Apple pracuje usilovne pracuje na viacerých produktoch – čaká nás iPad Air s celkom novým dizajnom, dvojica nových Apple Watch, celoušné AirPods Studio aj Homepod. Poďme sa teda postupne pozrieť na bližšie informácie k týmto zariadeniam.

iPad Air sa má v novej generácii viac priblížiť iPadu Pro – ponúkne výraznú premenu dizajnu s tenšími okrajmi a podľa nateraz dostupných správ aj Touch ID zabudovené v displeji či v hornom tlačidle. Obrazovka má mať uhlopriečku 10,8 palca.

Rôzne scenáre

Segment wearables rozšíria hneď dva modely Apple Watch – nová Series 6 a takisto aj nástupca Series 3, ktorý bude predstavovať low cost alternatívu. AirPods Studio majú priniesť slúchadlá s celoušným dizajnom. Nový HomePod bude kompaktnejší a zároveň cenovo dostupnejší. 

V plánoch Apple nechýbajú ani trackovacie AirTags či nová Apple TV s rýchlejším procesorom a ovládačom, ktorý len tak nestratíte. Tieto novinky však podľa prognóz Apple uvedie až budúci rok.

Pokiaľ ide o zloženie najbližšej prezentácie, názory sú rôzne. Leaker Jon Prosser napríklad avizoval, že možno očakávať event, na ktorom Apple predstaví nové Apple Watch a iPady, japonský portál Mac Otakara zase predpovedá nasledovný lineup – iPhony, AirTags a nové modely Apple Watch.

Leaker aj spomínaný portál však majú pokiaľ ide o presnosť svojich predpovedí zmiešanú úspešnosť. Ostáva teda si ešte nejaký čas počkať na to, ako sa nakoniec plány Apple vyvinú. 

Na ktorý produkt ste zvedaví najviac?

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.