Apple upravil ceny pre výkup svojich zariadení

Koľko po novom môžu zákazníci dostať za starší Mac, iPad alebo Apple Watch?

Lepší výkup pre iPady a hodinky

Niektoré produkty majú po novom výhodnejšiu výkupnú cenu, iné naopak, na hodnote klesli. Apple výkupným programom motivuje zákazníkov k upgradu s možnosťou získať časť sumy na nákup nového zariadenia vďaka predaju staršieho.

Zmeny trade-in cenníka sa najnovšie dotkli iPhonov, Apple Watch, Macov a dokonca aj niektorých Android zariadení.

Hodnota iPadu Pro stúpla o 25 dolárov na 525 $, iPad Air a základný model iPadu stúpli zhodne o 40 $ na hodnoty 250 a 240 $. Najmenší z portfólia, iPad mini má po novom hodnotu 205 $ oproti pôvodným 175 $.

Podobne sa zdvihla aj výkupná cena pre Apple Watch. Series 3 a 4 dostali 10 dolárový bonus a ich hodnota je teraz 95 a 150 $, prvá generácia Apple Watch cenovo stúpla o 5 $ na 35 $.

Macy spadli, až na jednu výnimku

Výkupnú cenu pre viacero Macov naopak Apple stiahol smerom nadol. MacBook Pro má oproti pôvodným 1 760 dolárom hodnotu 1 530 $, MacBook Air klesol o stovku a MacBook na úroveň 380  zo 450 $.

iMac Pro skresali až o 540 $ na 3 040 $, iMac na 1 180 z 1 390 $, Mac mini o stovku na 830 $. Jedinou výnimkou medzi Apple počítačmi je zdá sa Mac Pro, ktorý stúpol takmer dvojnásobne! Teraz má hodnotu 2 930 $.

Ako sme spomínali, Apple upravil cenovky pre výkup aj v prípade Androidov. Samsung Galaxy S20 klesol na 225 $, Galaxy S10 a S10+, spolu s Google Pixel zariadeniami takisto trochu klesli.

Vyššie uvedené sumy reprezentujú maximálne hodnoty, ktoré za konkrétne zariadenie môže človek pri výkupe dostať. Konečná suma sa líši podľa stavu daného kusu.

zdroj: Apple

komentáre
  1. Bohuzial nie. Len tak “na skusku” som ponukol takmer novy iPhone XR. Pritom telefon bol v original silikonovom puzdre. s PanzerGlas-om. Predavac sa tvaril ako by som mu ponukal nejaku 6-tku. Vraj ta maximalna cena by bola za “nerozbaleny”. Akurat som si o nom pomyslel svoje. Na bazosi sa ten mobil neohrial ani 30 minut.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.