Apple upravil ceny pre výkup svojich zariadení

Koľko po novom môžu zákazníci dostať za starší Mac, iPad alebo Apple Watch?

Lepší výkup pre iPady a hodinky

Niektoré produkty majú po novom výhodnejšiu výkupnú cenu, iné naopak, na hodnote klesli. Apple výkupným programom motivuje zákazníkov k upgradu s možnosťou získať časť sumy na nákup nového zariadenia vďaka predaju staršieho.

Zmeny trade-in cenníka sa najnovšie dotkli iPhonov, Apple Watch, Macov a dokonca aj niektorých Android zariadení.

Hodnota iPadu Pro stúpla o 25 dolárov na 525 $, iPad Air a základný model iPadu stúpli zhodne o 40 $ na hodnoty 250 a 240 $. Najmenší z portfólia, iPad mini má po novom hodnotu 205 $ oproti pôvodným 175 $.

Podobne sa zdvihla aj výkupná cena pre Apple Watch. Series 3 a 4 dostali 10 dolárový bonus a ich hodnota je teraz 95 a 150 $, prvá generácia Apple Watch cenovo stúpla o 5 $ na 35 $.

Macy spadli, až na jednu výnimku

Výkupnú cenu pre viacero Macov naopak Apple stiahol smerom nadol. MacBook Pro má oproti pôvodným 1 760 dolárom hodnotu 1 530 $, MacBook Air klesol o stovku a MacBook na úroveň 380  zo 450 $.

iMac Pro skresali až o 540 $ na 3 040 $, iMac na 1 180 z 1 390 $, Mac mini o stovku na 830 $. Jedinou výnimkou medzi Apple počítačmi je zdá sa Mac Pro, ktorý stúpol takmer dvojnásobne! Teraz má hodnotu 2 930 $.

Ako sme spomínali, Apple upravil cenovky pre výkup aj v prípade Androidov. Samsung Galaxy S20 klesol na 225 $, Galaxy S10 a S10+, spolu s Google Pixel zariadeniami takisto trochu klesli.

Vyššie uvedené sumy reprezentujú maximálne hodnoty, ktoré za konkrétne zariadenie môže človek pri výkupe dostať. Konečná suma sa líši podľa stavu daného kusu.

zdroj: Apple

komentáre
  1. Bohuzial nie. Len tak “na skusku” som ponukol takmer novy iPhone XR. Pritom telefon bol v original silikonovom puzdre. s PanzerGlas-om. Predavac sa tvaril ako by som mu ponukal nejaku 6-tku. Vraj ta maximalna cena by bola za “nerozbaleny”. Akurat som si o nom pomyslel svoje. Na bazosi sa ten mobil neohrial ani 30 minut.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť