Čínska Xiao-i žaluje Apple. Znova.

Spoločnosť tvrdí, že Siri pracuje s patentom, ktorý si nechala registrovať ešte v roku 2004.

Čínska firma žiada, aby Apple prestal s výrobou, používaním, predajom a dovozom produktov, ktoré predstavujú narušenie jej patentov. Čerstvá žaloba nie je prvou lastovičkou – spor sa ťahá už skoro desať rokov. Premiérová žaloba zo strany Xiao-i smerom k Apple sa týkala technológie na rozpoznávanie hlasu. Patent na svojho virtuálneho asistenta získala Xiao-i v roku 2009.

Akvizíciu Siri realizoval Apple v roku 2010 ešte pod taktovkou Stevea Jobsa. Zaujímavosťou na záver je, že kalifornská spoločnosť sa digitálnym osobným asistentom zaoberala už v roku 1987, vtedy ho túto myšlienku prezentovala v nasledovnom videu:

zdroj: MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.