Apple Watch Series 5 má problémy s batériou a nečakaným vypínaním

Niektorí majitelia smart hodiniek sa ozvali s problémom, ktorý sa prejavuje náhodnými vypnutím ich Apple Watch – aj vtedy, keď zariadenia ukazuje vysokú úroveň nabitia.

Príčinou bude zrejme práve nepresné ukazovanie percent batérie. V praxi sa stáva, že väčšinu dňa deklarujú hodinky plnú kapacitu, následne hodnota klesne na 50% a potom sa Apple Watch nečakane vypnú.

Trochu iný problém, ale takisto súvisiaci s batériou, popisujú ľudia nasledovne: Apple Watch sa vypnú pri zhruba polovičnej kapacite batérie, následne sa po pripojení k nabíjaniu dostanú zakrátko na 99% a majú problém dokončiť nabíjanie na 100%.

Nepríjemnosti so životnosťou batérie sprevádzajú zariadenie od predstavenia v septembri minulého roku. Zdá sa, že aj po niekoľkých aktualizáciách watchOS sa problém odstrániť nepodarilo a Apple stále nevie, čo ho spôsobuje.

Mali ste podobný problém s batériou aj vy?

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?