CarPlay v iOS 13.4 aj s podporou máp od iných vývojárov

Okrem toho pribudli aj informácie o prichádzajúcich hovoroch v rámci dashboardu.

Aktualizácia umožní používateľom CarPlay navigáciu pomocou aplikácií tretích strán. Dashboard zobrazuje informácie z viacerých apiek súčasne (napr. hudba či mapy). Doteraz bolo možné zobrazovať externé navigácie iba v režime celej obrazovky, bez split screen možnosti. Po novom už je možné aj “cudzie” navi aplikácie sledovať priamo z dashboardu.

Zároveň musia aj vývojári príslušnej aplikácie pridať podporu pre novú funkcionalitu. V súčasnosti nie sú v novom režime dostupné dve veľké mená – Google Maps ani Waze. Sprístupnenie možnosti navigovať aj cez externé riešenia od iných vývojárov je fajn krokom, keďže veľa ľudí preferuje tieto navigácie pred natívnymi Apple Mapami.

A čo vy? Využívate Apple Maps alebo inú navigáciu?

zdroj: The Verge

komentáre
  1. odkedy mam auto so stavanou navigaciou (konecnce) tak radej tu vstavanu, aj ked carplay sa pomalinky posuva dalej ale ajtak.

    ale asi bude aj zalezat od prevedenia a funkcnosti tej vstavanej, toto by ma zaujiamalo ako su an tom uzivatelia roznych znaciek aut

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.