Apple vysvetlil, prečo iPad ani po 10 rokoch neobsahuje Kalkulačku

Kalkulačka ani Počasie zatiaľ na iPade nemajú plnohodnotné zastúpenie.

Tohtoročná čisto digitálna WWDC priniesla nové možnosti, ako sa dostať do kontaktu s predstaviteľmi Applu, a to vrátane tých najvyšších. Takto získal známy youtuber Marques Brownlee možnosť spraviť rozhovor s Craigom Federighim, senior viceprezidentom Applu pre softvér.

Rozhovor určite stojí za zhliadnutie, z drvivej väčšiny totiž pozostával z otázok, ktoré prostredníctvom komentárovej sekcie poslali Marquesovi samotní fanúšikovia. Okrem iného tak prišiel rad na otázku, prečo iPad ani po 10 rokoch nemá vstavanú kalkulačku?

Problém siaha už do roku 2010, kedy bol prvý iPad predstavený. V jeho výbave chýbala kalkulačka, o čom rozhodol ešte Steve Jobs. Podľa bývalého zamestnanca totiž softvérový tím počítal s klasickou kalkulačkou z iPhonu, ale to sa Jobsovi nepáčilo. Forstall vedel, že na navrhnutie novej kalkulačky pre iPad nezostával čas a rozhodol sa, že ju zatiaľ vynechajú. Časom však klesla tak nízko na zoznam priorít, že sa k nej nikto viac nevrátil.

Až na fanúšika, ktorý si na absenciu kalkulačky spomenul pred niekoľkými dňami. Federighiho odpoveď sa však zhoduje s vyššie uvedenou historkou od bývalého zamestnanca: “Nedokázali sme priniesť takú aplikáciu, o ktorej by ľudia povedali, že je to tá najlepšia kalkulačka, aká kedy vyšla. Sú určité veci, ktoré sme ešte nespravili preto, lebo chceme, aby bola viditeľne lepšia než všetko ostatné. Ak ju dokážeme spraviť naozaj, naozaj skvelou, potom ju prinesieme. Ale úprimne, zatiaľ sme sa k tomu nedostali. Ten deň však môže prísť,” povedal Federighi.

Ďalšia aplikácia, ktorá na iPade chýba už 10 rokov, je Počasie. Na iPhone a iPode touch ide o štandard, na Macu je dokonca dostupný widget. Ten je vlastne dostupný aj na iPade, ale po kliknutí vás presmeruje na web Weather Channel. Dôvod je veľmi podobný ako pri Kalkulačke: “Bolo by jednoduché len zväčšiť súčasnú aplikáciu Počasie z iPhonu, ale náš postoj je ‘Ako by vyzerala skvelá aplikácia Počasie na iPad?’. Najprv vyriešme tento problém.”

Zdroj: Cult of Mac

komentárov
 1. Super argumentacia. Niečo ako, naše auto je úžasné, má najlepšie vychytavky, ale nemá klímu. Neprišli sme na nič nové a nechceme kopírovať iných. :)

  0
  0
    1. nahodou nechali priestor programatorom

     v dnesnej dobe ked kazdu zaujimavu funkcnost, casto z externych aplikacii, zapracuju dnu tak…

     programatori nebudu mat co zrat

     0
     0
   1. Stiahnutú kalkulačku nemôžeš dať do Ovládacieho centra…(rýchly prístup)
    Ďalšia “vychytávka” – môžu tam byť len systémové apky… prečo?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.