Apple vydal iOS 13.5

Po minulotýždňovej golden master verzii pre vývojárov, vychádza aj update pre verejnosť. Čo je nové?

Update sa zameriava na funkcie, ktoré by mohli byť užitočné pri súčasnej pandémii – medzi nimi napríklad Exposure Notification API či vylepšená autentifikácia na základe skenu tváre.

Upozornenie na možný kontakt s nákazou

Exposure Notification API vyvíja Apple spolu s Google, v úzkej spolupráci so zdravotníkmi. Ak je toto API používateľom aktivované a zariadenie má nainštalovanú apku od autorizovanej zdravotníckej organizácie, bude iPhone pravidelne posielať signály cez Bluetooth a anonymný identifikátor. Z dostupnej databázy zase API stiahne zoznam identifikátorov, ktoré patria ľuďom pozitívnym na koronavírus a skontroluje, či sa človek nenachádzal v blízkosti týchto ľudí.

Podľa oficiálneho vyjadrenia oboch spolupracujúcich spoločností prejavilo doteraz záujem o Exposure Notification API viacero štátov USA a takisto viac ako dvadsiatka krajín z celého sveta. Slovensko zatiaľ medzi nimi nefiguruje.

Náhľady nového API

Face ID a kód

Apple zjednodušil proces odomykania pomocou Face ID aj s nasadeným rúškom. Po swipe zospodu displeja vám iPhone ponúkne rovno klávesnicu pre kód.

FaceTime

Možnosť nastaviť si hovory tak, aby sa okno človeka, ktorý aktuálne hovorí, automaticky nezväčšovalo.

Opravy chýb

Update rieši problém, pri ktorom ste mohli vidieť čiernu obrazovku pri pokuse prehrávať stream videa z niektorých webov. Opravené bolo aj chybné načítavanie návrhov a akcií menu pri zdieľaní.

zdroj: 9to5Mac

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?