Apple vydal ďalšiu public betu pre iOS a iPadOS 14.2

Aktualizácia prináša zmeny v Ovládacom centre aj nové Emoji.

iOS 14.2 obsahuje novú možnosť pre rozpoznávanie hudby v rámci Ovládacieho centra, čím ďalej integruje spojenie s apkou Shazam v iOS. Funkcia umožní objavovať hudbu, ktorú počujete okolo seba a dokáže rozpoznať hudbu z apiek, aj keď máte nasadené AirPods. Shazam Music Recognition si možno do Ovládacieho centra pridať v rámci Nastavení. Potom stačí v Ovládacom centre ťuknúť na ikonku Shazam, aby sa rozpoznávanie hudby spustilo.

Takisto sa zmenil widget Now Playing, v ktorom teraz vidno nedávno prehrávané albumy, či redizajnovaný AirPlay, ktoré umožní jednoduchšie prehrávanie hudby na dvoch zariadeniach v jednej domácnosti.

Pre ľudí so zrakovými problémami pribudla funkcia People Detection, ktorá dokáže v rámci aplikácie Magnifier pomocou kamery používateľov informovať, ako ďaleko sú od ľudí okolo nich. Drobnou zmenou je aj nová ikonka Apple Watch aplikácie, inšpirovaná novými Solo Loop náramkami.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.