Apple vydal ďalšiu public betu pre iOS a iPadOS 14.2

Aktualizácia prináša zmeny v Ovládacom centre aj nové Emoji.

iOS 14.2 obsahuje novú možnosť pre rozpoznávanie hudby v rámci Ovládacieho centra, čím ďalej integruje spojenie s apkou Shazam v iOS. Funkcia umožní objavovať hudbu, ktorú počujete okolo seba a dokáže rozpoznať hudbu z apiek, aj keď máte nasadené AirPods. Shazam Music Recognition si možno do Ovládacieho centra pridať v rámci Nastavení. Potom stačí v Ovládacom centre ťuknúť na ikonku Shazam, aby sa rozpoznávanie hudby spustilo.

Takisto sa zmenil widget Now Playing, v ktorom teraz vidno nedávno prehrávané albumy, či redizajnovaný AirPlay, ktoré umožní jednoduchšie prehrávanie hudby na dvoch zariadeniach v jednej domácnosti.

Pre ľudí so zrakovými problémami pribudla funkcia People Detection, ktorá dokáže v rámci aplikácie Magnifier pomocou kamery používateľov informovať, ako ďaleko sú od ľudí okolo nich. Drobnou zmenou je aj nová ikonka Apple Watch aplikácie, inšpirovaná novými Solo Loop náramkami.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.