Apple vydal ďalšiu betu pre iOS 13.4. Čo nový OS prinesie?

V poradí druhá public beta iOS a iPadOS je po developeroch dostupná aj pre testerov z radov verejnosti.

Predošlá testovacia verzia priniesla viacero zaujímavostí. Spomenúť môžeme napríklad zmienky o plánovanom CarKey, o ktorom sme podrobnejšie už písali, iCloud zdieľaní zložiek, či jednorazových nákupoch apiek pre viacero platforiem. Najnovšia beta je v porovnaní s ňou skôr vyladením detailov, pred vydaním oficiálnej verzie nových OS s poradovým číslom 13.4. 

Mail

Jednou z takýchto “kozmetických” zmien je redizajn lišty v apke Mail, ktorá sa okrem preskupených ikoniek rozlúčila so symbolom vlajky, ktorú nahradila ikonka pre začatie nového konceptu.

TV aplikácia

Aktualizovaná bola aj apka TV pre iPhone či iPad. Pribudlo v nej viacero možností v súvislosti so sťahovaním a streamom. V rámci nich si môžete zvoliť, či chcete na stream alebo sťahovanie využívať mobilné dáta, pričom táto možnosť je natívne vypnutá. Ak ale máte neobmedzený objem dát, môže byť takáto funkcia pre vás zaujímavá.

Nájdete tu aj možnosti Data Saver či High Quality, ktoré sa týkajú kvality videa. Prvá spomínaná limituje používanie dát na maximálne 600 MB za hodinu.

Pokiaľ ide o sťahovanie, na výber máte Fast Downloads (s nižšou kvalitou a rýchlejším sťahovaním) alebo High Quality (vyššia kvalita na úkor rýchlosti a úložiska). Druhá možnosť podľa Apple ponúka aj HDR, ak je dostupné.

CarKey

Funkcia by mala umožniť používateľom interakciu s vozidlom pomocou iPhonu či hodiniek. Prvé zmienky boli prítomné už v predošlej verzii iOS, teraz pribudli ďalšie informácie. Podľa nich bude kľúče možné posielať ľuďom cez iMessage, podobne ako platby Apple Cash.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.