Apple TV sa možno v budúcnosti viac zameria na hry, doraziť by mala už budúci rok

Ponúknuť má aj nový diaľkový ovládač a rýchlejší čip. Už budúci rok.

Nové informácie k očakávanej aktualizácii Apple set top boxu priniesol Bloomberg. Podľa neho sa zariadenie má viac orientovať na hráčsku komunitu. Ovládač v novom dizajne, ktorý sa v reporte takisto spomína, je vecou, o ktorej sa už nejaký čas hovorilo. Má disponovať rozhraním podobným k Find My, ktoré by v praxi uľahčovalo jeho hľadanie, ak vám niekam zapadne. Nová generácia set top boxu má ponúknuť aj vyššie úložisko – 64 a 128 GB.

Keď už je reč o ovládačoch, niektoré hypotézy na margo budúcnosti Apple TV hovoria aj o novom ovládači práve pre používateľov spomedzi hráčov.

foto: Unsplash / Kelly Sikkema

Počas tohto roka priniesol leaker Fudge info o prototypoch zariadenia s čipmi A12 a A14 pre vyšší výkon. Nie je zatiaľ jasné, či sa Apple rozhodne pre jeden z nich, alebo ponúkne dva modely. Podľa leakera sa značka chystá priniesť na svoju hernú platformu nové tituly na úrovni konzolových titulov. Práve tie by mohli byť vítaným spestrením Apple TV.

Apple naposledy predstavil Apple TV 4K pred viac ako tromi rokmi. Rok 2021 tak vyzerá ako vcelku vhodný kandidát na predstavenie novej generácie.

zdroj: Bloomberg

komentárov
 1. Odkedy je licencia na airplay zdielana s vyrobcami smart tv tak apple tv absolutne nepouzivam. Pouzival som ju na zrkadlenie obrazu a zdielanie obsahu. To uz je vsak minulostou a na hranie mam xbox, ktory je v podstate lacnejsi nez apple tv :-D

  Ja osobne postrádam zmysel tohto produktu. Viem si predstavit, ze novu apple tv osadia m1 cipom, ale na hranie hier by som ju urcite nekupoval…

  1
  0
  1. no ja mam celkom drahy telkac od samsungu, vysoku triedu a bojim sa pozriet ci mi update pridal airplay, lebo by som prisiel nato ze nie :)

   ale apple tv vyuzivam na pustanie filmov, to jedine ze by bola apple tv

   3
   0
   1. asi vsetci v Cupertine maju iba av receivre / zosilnovace s HDMI a nie klasicke stereo “s optikou” :) …trochu ma to mrzi – optika by podla mna bola super aj na novom apple tv ….

    1
    0
 2. V prvom rade – pekne a zdrave sviatky…. Ja na ATV nedam dopustit – LCD mi sluzi iba ako zobrazovac, kedze nie som zastanca “Všetkého v jednom”, preto mam Netflix, You tube, foto, šach a dialse v Apple TV.
  Airplay (2) jednoznacne na hudbu.

  4
  0
 3. I am really happy to have stumbled across this web site, it’s toally what I have been dreaming for. The up to date info here on the site is truely appreciated and is going to help my friends and I quite a bit. It appears as if the site has a lot of knowledge concerning the stuff I am interested in and the other links and info also show it. Typically i’m not on the internet during the night however when I get a break I am usually scouring for this type of knowledge or things closely concerning it. I have a couple of my relatives that have also picked up an interest in this because of all that I have assimilated about it and they will definitely to visit the web site because it’s such an excellent discovery. I’m also interested in politics and coping with the constant changes in world politics. this week I have been checking these out Older man younger woman romance 99 Cent novels

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.