Apple Silicon už teraz prekonal v benchmarkoch MacBook Air

Apple Developer Transition Kit, ktorý značka predstavila na WWDC, naznačuje budúci potenciál ARM procesorov.

Nové výsledky prezentujú porovnanie zariadení pri spustení natívnych aplikácií. Apple Developer Transition Kit (ADK), vybavený čipom A12Z SoC z iPadu Pro v Mac mini tele, v nich prekonal základný MacBook Air. V prvých porovnaniach sa testoval výkon ADK v podmienkach emulácie, kde získal skóre 800 (single-core) a 2600 (multi-core). Čo nebolo nijak ohromujúce. Teraz však 9to5Mac priniesol výsledky testovania pri natívnych iPad aplikáciách (keďže ADK je poháňaný iPad procesorom). Pozrite si porovnanie z Geekbench:

Výsledok ukazuje, že v single-core získal ADK skóre 1098 a pri multi-core 4555. Pre porovnanie, tohtoročný MacBook Air dosiahol single-core výsledok 1005 a 2000 bodov pri multi-core.

V praxi teda už v tejto fáze vývoja nová architektúra prekonáva Intelom poháňané zariadenie – najmä pokiaľ ide o činnosť viacerých jadier. Výsledky sú o to viac pôsobivé, ak si uvedomíme, že v prípade Developer Transition Kitu ide o prvú verziu hardvéru, ktorého účelom ani nebolo byť jednotkou v rýchlosti, ale ktorý mal primárne slúžiť vývojárom pri práci.

Kam by veci mohli zájsť, ak sa Apple rozhodne otestovať hranice, je celkom zaujímavým námetom na premýšľanie. :)

zdroj: 9to5Mac

komentáre
 1. Toto je vsetko v poriadku, kym sa nebudeme hrat na to ze porovnavame HW vykon s inymi zariadeniami napr na Windows.

  Doteraz platila filozofia, ze Mac je vyladeny a netreba mat silny HW na efektivnu pracu. Verim tomu, ze sa to cele nezmeni ked sa karta obrati lebo to len potvrdi, ze reklamujeme len to co sa nam hodi a tvarime sa (nie sme o tom presvedceni) ze je to spravne.

  0
  0
 2. Okrem toho, vacsinou to tak byva ze predchadzajuce modely su prekonane novymi modelmi co sa tyka vykonu…som si isty ze aj novy mac mini s intel procesorom by prekonal sucasny macbook air :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť