Apple sa v Číne môže stať “nespoľahlivým subjektom”

Krajina hrozí umiestnením kalifornského jablka na svoj blacklist. Ide o reakciu na blokádu dodávok komponentov pre Huawei.

Čínske vládne médium Global Times hovorí, že zaradenie Apple na zoznam nespoľahlivých subjektov má byť iba prvým krokom. Nasledovať by mali vyšetrovanie aj ďalšie obmedzenia – nielen pre Apple ale aj iné americké spoločnosti ako Cisco či Qualcomm.

Čo v praxi znamená, ak sa nejaká firma ocitne na tomto zozname? Na vytvorenie si lepšej predstavy môže poslúžiť minuloročné vyjadrenie čínskeho ministerstva obchodu. V tom sa hovorilo okrem vyšetrovania a ďalších reštrikcií aj o varovaní verejnosti, aby sa takejto značke vyhla za účelom zníženia rizík.

Aktuálna hrozba prichádza zhruba týždeň po tom, čo USA oznámili kroky pre obmedzenie dodávok komponentov od svojich spoločností a ich spoludodávateľov pre Huawei a firmy s ním spolupracujúce.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.