Apple sa pomaly spamätáva z februára – v marci predal v Číne 2,5 milóna iPhonov

Po jednom z najhorších mesiacov sa značke podarilo zlepšiť svoje štatistiky.

Za február totiž v krajine Apple predal iba necelého pol milióna kusov. Šlo o 60% prepad predajov smartfónu kalifornskej spoločnosti. V marci si značka citeľne polepšila.

Nielen Apple, ale aj ostatné značky očakávajú zlepšenie situácie na trhu po tom, čo sa prísne opatrenia začínajú postupne uvoľňovať. Viacero z nich už vyvíja snahu o zlepšenie predajov v krajine ako cestu ku kompenzácii výpadkov, ktoré zaznemanali v uplynulých mesiacoch globálne.

Na zvýšenie dopytu po aktuálnej generácii iPhonu začali reselleri v Číne ponúkať zľavy, aby motivovali zákazníkov, ktorí sú v súčasnej situácii menej naklonení kúpe nového zariadenia.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.