Apple pracuje na jednoduchšej batérii pre iPhone 12. Dôvod je pragmatický

Podľa renomovaného analytika Ming-Chi Kua sa značka snaží zraziť cenu očakávaného 5G smartfónu v tomto smere.

5G technológia, ktorú zariadenie ponúkne, sa odrazí aj v jeho vyššej cene. Tú sa teraz Cupertino pokúša kompenzovať na inom fronte. Podľa Kua má v prípade Sub-6Ghz rozhrania narásť cena o zhruba 85 $, v prípade mmWave to bude možno až 135 $. Stláčanie ceny smerom nadol je teda logickým krokom značky.

Nový dizajn dosky pre batériu má obsahovať menej vrstiev a údajne má byť až o polovicu lacnejší ako rovnaký komponent v súčasnom iPhone 11. Je však otázne, či aj takto výrazne nižšia cena jednej súčiastky dokáže výrazne ovplyvniť celkovú sumu, ktorú za nový iPhone dáte.

Priaznivejší – pokiaľ ide o cenovku – sa javí rok 2021. Vtedy má podľa analytika Apple prejsť na ešte úspornejšie riešenie, ktoré cenu dosky zníži o ďalších 30 až 40% percent.

zdroj: MacRumors

komentár
  1. Hodnota firmy rastie v case a zaroven rastu ceny. Je smiesne hladat akekolvek argumenty preco bude cena este vyssia .. jednoducho povedzte ze chcete zarobit maximum s tym ze dobry argument na zvysenie je 5G a ze utrpi kvalita baterie len do tej miery, ktoru akceptuje zakaznik – vlastne uvidime, len nech to neskonci ako super ultra klavesnica, ktora isla do zabudnutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?