Apple pracuje na jednoduchšej batérii pre iPhone 12. Dôvod je pragmatický

Podľa renomovaného analytika Ming-Chi Kua sa značka snaží zraziť cenu očakávaného 5G smartfónu v tomto smere.

5G technológia, ktorú zariadenie ponúkne, sa odrazí aj v jeho vyššej cene. Tú sa teraz Cupertino pokúša kompenzovať na inom fronte. Podľa Kua má v prípade Sub-6Ghz rozhrania narásť cena o zhruba 85 $, v prípade mmWave to bude možno až 135 $. Stláčanie ceny smerom nadol je teda logickým krokom značky.

Nový dizajn dosky pre batériu má obsahovať menej vrstiev a údajne má byť až o polovicu lacnejší ako rovnaký komponent v súčasnom iPhone 11. Je však otázne, či aj takto výrazne nižšia cena jednej súčiastky dokáže výrazne ovplyvniť celkovú sumu, ktorú za nový iPhone dáte.

Priaznivejší – pokiaľ ide o cenovku – sa javí rok 2021. Vtedy má podľa analytika Apple prejsť na ešte úspornejšie riešenie, ktoré cenu dosky zníži o ďalších 30 až 40% percent.

zdroj: MacRumors

komentár
  1. Hodnota firmy rastie v case a zaroven rastu ceny. Je smiesne hladat akekolvek argumenty preco bude cena este vyssia .. jednoducho povedzte ze chcete zarobit maximum s tym ze dobry argument na zvysenie je 5G a ze utrpi kvalita baterie len do tej miery, ktoru akceptuje zakaznik – vlastne uvidime, len nech to neskonci ako super ultra klavesnica, ktora isla do zabudnutia.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť