Apple otvorí v Južnej Kórei druhý Apple Store

Nová pobočka vznikne v Yeouido, v biznis lokalite hlavného mesta Soul.

Apple Store otvorí svoje brány dva roky po prvej pobočke, ktorá vznikla v Južnej Kórei pred dvomi rokmi v Gangname. Predajňa s názvom Apple Garosugli bola tento rok zároveň prvou, ktorú Apple opätovne otvoril po uvoľnení protipandemických opatrení mimo Číny.

Čerstvý prírastok na mape retailu kalifornského jablka nie je náhodný. Apple sa o Južnú Kóreu zaujíma stále viac a hľadá spôsoby ako v krajine expandovať – aktuálne tu má trhový podiel na úrovni necelej pätiny, čo je výrazne menší kus ako si z koláča ukrojil domáci Samsung. Ten dominuje trhu s 67 percentami.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.