Apple rozšíri svoje partnerstvo s (RED), ktorá bojuje proti HIV/AIDS aj na boj s COVID-19

Značka s nadáciou spolupracuje už 14 rokov a za ten čas spolu vyzbierali 250 miliónov dolárov.

Produkty v červenej

Apple má vo svojej ponuke produkty, ktoré zaujmú výraznou červenou farbou a označením Product(RED). Ide o výrobky, ktorých kúpou podporíte nadáciu (RE)D v boji proti HIV/AIDS. Z každého predaného Apple produktu v tomto prevedení, posiela spoločnosť časť ceny práve iniciatíve (RED).

Jej poslaním je ukončiť epidémiu HIV/AIDS s subsaharskej Afrike. Aktuálne sa do pozornosti nadácie dostala aj pandémia nového koronavírusu, ktorá takisto ohrozuje komunity v spomínanej lokalite.

Spojené nádoby

Vyzbierané peniaze nadácia používa na financovanie programov Globálneho fondu pre boj proti AIDS, TBC a malárii. Vďaka nim je možné poskytovať prevenciu, testovanie a poradenstvo. Od roku 2006 granty s podporou Apple poskytli prostriedky na starostlivosť a podporu pre takmer 11 miliónov ľudí, ako aj 167 miliónov HIV testov či prístup k antiretrovirálnej terapii, ktorá zachraňuje životy.

Boj s koronavírusom je obzvlášť dôležitý v prípade skupín ľudí, ktorí sú zraniteľní pre iné choroby.

Prístup k starostlivosti súvisiacej s HIV/AIDS bol práve pandémiou sťažený, Apple sa rozhodol preto presunúť svoje príspevky na fond zameraný na riešenie následkov a prevencie pri súčasnej pandémii.  Tento krok umožnil v praxi zmierniť dopad COVID-19 na komunity, ktoré sú HIV/AIDS postihnuté najviac a poskytnúť im nevyhnutnú pomoc a podporu v rámci zdravotníctva, ktoré je ohrozené krízou.

zdroj: Apple

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.