Apple odštartoval produkciu iPhone 11 v Indii

Prvé kusy súčasnej generácie smartfónu budú pochádzať z továrne v Chennai. Ide o premiérovú výrobu vlajkového modelu v tejto krajine.

India je od roku 2017 miestom, kde sa skladajú iPhony s nižšími cenami. Teraz sa však Apple rozhodol do krajiny presunúť aj výrobu aktuálneho iPhonu 11.

Práve India bola minulý rok druhým najväčším trhom, pokiaľ ide o smartfóny. Predbehla aj USA a pred ňou už ostala iba Čína. Rozdelenie výroby do viacerých krajín sa zo strany Apple javí ako logický krok – značka tak bude o niečo menej závislá od Číny, odkiaľ v súčasnosti pochádza väčšina smartfónov s logom jablka.

Lokálna produkcia by pomohla Cupertinu dosiahnuť aj lepšie výsledky predajov. V krajine síce kraľuje segmentu prémiových smartfónov, pri pohľade na trh ako celok si Apple ukrojil iba jedno percento. iPhone je skrátka pre mnoho tunajších zákazníkov príliš drahý.

To by sa mohlo zmeniť práve vďaka výrobe v krajine, čím by sa značka vyhla 20% dani, ktorá platí pre všetku importovanú elektroniku a mohla tak zraziť aj výslednú cenu produktov ponúkaných na tomto trhu. Zatiaľ nie je zrejmé, či budú smartfóny vyrobené v Indii mieriť iba na domáci trh, alebo aj do zahraničia.

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť