Apple očakáva 100 miliónov predaných bezdrôtových slúchadiel

V aktuálnom roku má značka podľa analytikov z Counterpoint pokračovať v kraľovaní na svetovom trhu.

Raketový nárast

Portál Counterpoint uvádza, že v závere roku 2019 sa trh bezdrôtových slúchadiel v porovnaní s predošlým rokom zdvojnásobil. Celkovo sa v poslednom kvartáli roku 2019 predalo 51 miliónov párov slúchadiel tejto kategórie a celoročný objem predstavoval 130 miliónov. Najviac sa segmentu true wireless darilo v Spojených štátoch, kde medziročne stúpli predaje tohto typu slúchadiel o viac ako tri štvrtiny.

Najmä nové AirPods Pro, ktoré prišli v závere októbra 2019, pomohli značke dosiahnuť 44% rast v poslednom kvártali minulého roku. Napriek problémom s uspokojovaním dopytu, sa podarilo predať 6 miliónov AirPods Pro.

AirPods Pro

Boj o druhé miesto

Counterpoint dodáva, že v aktuálnom roku bude Apple pravdepodobne pokračovať v dominancii a skutočný boj sa bude zvádzať o druhú priečku rebríčka. Samsung, ktorý aktuálne túto pozíciu drží, musí pri nových Galaxy Buds Plus priniesť výrazné vylepšenia, ak si chce svoje miesto udržať v narastajúcej konkurencii. Tú predstavujú značky ako Jabra, Beats, či Huawei.

Pokiaľ ide o AirPods, hovorilo sa aj o možnosti, že by ich Apple pridával k novým iPhonom. S ohľadom na ich obľúbenosť aj vyššiu cenu sa to však javí nepravdepodobné.

Samsung Galaxy Buds Plus

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.