Apple musí Francúzsku zaplatiť 25 miliónov eur

cover macblog2 14 800x448 - Apple musí Francúzsku zaplatiť 25 miliónov eur

Krajina dala kalifornskej spoločnosti pokutu za škrtenie výkonu pri starších iPhonoch. Apple sa bráni argumentom o dlhšej životnosti týchto modelov.

Prvé zmienky o údajnom spomaľovaní výkonu prostredníctvom manažmentu batérie sa objavili zhruba pred rokom, kedy kauzu otvoril francúzsky úrad pre ochranu spotrebiteľov DGCCRF.

Cieľom Apple bolo zabrániť nečakanému vypnutiu zariadení so staršou batériou v situáciách, kedy procesor bežal na plné obrátky. Spoločnosť vtedy pridala do nového iOS funkciu, ktorá zámerne znižovala výkon práve v takýchto momentoch.

shutterstock 626225477 680x510 - Apple musí Francúzsku zaplatiť 25 miliónov eur

Komunikačný šum?

Do “problémov so zákonom” sa Apple dostal najmä preto, že o takomto opatrení nikdy oficiálne neinformoval. Vec vyšla najavo po tom, čo začalo byť zjavné, že staršie modely sú výrazne pomalé a mnohí podozrievali značku, že tak chce tlačiť majiteľov starších produktov do kúpy čerstvých noviniek. Značka sama uznala, že mala vec jasnejšie komunikovať a ponúkla program na výmenu batérií na dotknutých zariadeniach.

Francúzom to však očividne ako vysvetlenie nestačilo a rozhodli sa výrobcu z Kalifornie pokutovať. Apple súhlasil so zaplatením 25 miliónov pod podmienkou, že tým bude záležitosť uzavretá.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…