Apple musí Francúzsku zaplatiť 25 miliónov eur

Krajina dala kalifornskej spoločnosti pokutu za škrtenie výkonu pri starších iPhonoch. Apple sa bráni argumentom o dlhšej životnosti týchto modelov.

Prvé zmienky o údajnom spomaľovaní výkonu prostredníctvom manažmentu batérie sa objavili zhruba pred rokom, kedy kauzu otvoril francúzsky úrad pre ochranu spotrebiteľov DGCCRF.

Cieľom Apple bolo zabrániť nečakanému vypnutiu zariadení so staršou batériou v situáciách, kedy procesor bežal na plné obrátky. Spoločnosť vtedy pridala do nového iOS funkciu, ktorá zámerne znižovala výkon práve v takýchto momentoch.

Komunikačný šum?

Do “problémov so zákonom” sa Apple dostal najmä preto, že o takomto opatrení nikdy oficiálne neinformoval. Vec vyšla najavo po tom, čo začalo byť zjavné, že staršie modely sú výrazne pomalé a mnohí podozrievali značku, že tak chce tlačiť majiteľov starších produktov do kúpy čerstvých noviniek. Značka sama uznala, že mala vec jasnejšie komunikovať a ponúkla program na výmenu batérií na dotknutých zariadeniach.

Francúzom to však očividne ako vysvetlenie nestačilo a rozhodli sa výrobcu z Kalifornie pokutovať. Apple súhlasil so zaplatením 25 miliónov pod podmienkou, že tým bude záležitosť uzavretá.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.