Apple Glasses budú využívať prostredie okolo nás pre dotykové ovládanie

Naznačuje to nový patent.

Pôvodne sa AR/VR headset z produkcie Apple mal objaviť už tento rok, no pravdepodobnejší sa javí rok 2021 či dokonca 2022. Okrem dátumu však ostávajú pomerne nejasné aj bližšie detaily ohľadom funkcionality, ktorú by malo zariadenie ponúkať.

Trochu svetla na vec teraz vrhol patent, v ktorom sa hovorí o podobnom princípe, aký dnes využívame napríklad na našich iPhonoch pri interakcii s AR. Ibaže namiesto ťuknutia na displej by sme s nasadenými Apple okuliarmi mohli ťuknúť… napríklad na dosku stola, na ktorú by sa premietali prvky z UI.

Detekcia dotyku by mala prebiehať na termálnej báze. To znamená, že by okuliare dokázali snímať zmenu teploty, ktorá nastala v mieste, kde sme sa konkrétneho povrchu dotkli. To by potom headset vyhodnotil ako dotyk a ponúkol možnosti interakcie.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.