Apple Glasses budú využívať prostredie okolo nás pre dotykové ovládanie

Naznačuje to nový patent.

Pôvodne sa AR/VR headset z produkcie Apple mal objaviť už tento rok, no pravdepodobnejší sa javí rok 2021 či dokonca 2022. Okrem dátumu však ostávajú pomerne nejasné aj bližšie detaily ohľadom funkcionality, ktorú by malo zariadenie ponúkať.

Trochu svetla na vec teraz vrhol patent, v ktorom sa hovorí o podobnom princípe, aký dnes využívame napríklad na našich iPhonoch pri interakcii s AR. Ibaže namiesto ťuknutia na displej by sme s nasadenými Apple okuliarmi mohli ťuknúť… napríklad na dosku stola, na ktorú by sa premietali prvky z UI.

Detekcia dotyku by mala prebiehať na termálnej báze. To znamená, že by okuliare dokázali snímať zmenu teploty, ktorá nastala v mieste, kde sme sa konkrétneho povrchu dotkli. To by potom headset vyhodnotil ako dotyk a ponúkol možnosti interakcie.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?