Apple Design Awards: poznáme víťazov

Apple vybral to naj z inovatívnych aplikácií a ďalších pozoruhodných tech projektov.

Každý z osmičky víťazov priniesol zaujímavý nápad, ktorý oživil aj pomocou Apple technológií. Aktuálny ročník hodnotí Ron Okamoto, viceprezident pre medzinárodné vzťahy s vývojármi:

“Každý rok dokazujú vývojári apiek a hier výnimočnú úroveň ich schopností a my oceňujeme najlepších z najlepších. Zisk Apple Design Award patrí je výnimočnou udalosťou a ocenení z predošlých ročníkov vytvorili tie najpozoruhodnejšie apky a hry.”

Poďme sa teda na tie tohtoročné pozrieť:

Apple Desin Award: Apky

Darkroom

Aplikácia od Bergen Co. predstavuje výkonný nástroj pre úpravu fotiek a videa. Ponúka vynikajúci výkon spolu s veľmi intuitívnym ovládaním a rozhraním, ktorý uspokojí tak profíkov ako aj amatérskych fotografov.

Darkroom využíva viacero Apple technológií ako API pre fotky a video, rýchle akcie z domovskej obrazovky, kontextové menu a haptiku.

Looom

Produkt iorama.studio slúži na tvorbu ručne kreslených animácií. Inšpiruje sa pritom pri nástrojoch na tvorbu hudby. Hravé UI umožňuje tvorbu stop-motion slučkových animácií. Apka pre iPad má intuitívne a funkčné ovládanie a podporuje napríklad Apple Pencil či Dark Mode.

Shapr3D

Výkonný CAD softvér pre váš iPad umožňuje tvorbu technických výkresov či architektonických štúdií. Podľa Apple má apka potenciál výraznou mierou zmeniť pracovné postupy tvorcov podobných výstupov.

Inšpirácia totiž často prichádza aj mimo pracovného stola a vtedy sa zíde mať poruke nástroj, pomocou ktorého viete tieto nápady zachytiť. iPad aplikácia s podporou Apple Pencil umožňuje vďaka bohatej palete nástroj tvorbu komplexných 3D modelov.

iPad exkluzivita využíva ARKit či drag and drop a neskôr v priebehu tohto roku má pribudnúť aj podpora pre LiDAR skener. Vďaka tomu bude možné tvorba presných 2D plánov podlaží či 3D modelov miestnosti, čo sa zíde ako štartovací bod pri redizajnoch a zmenách priestorov. Nový dizajn bude následne možné v 1:1 premietnuť pomocou AR priamo do miestnosti.

StaffPad

Aplikácia ktorá šikovne transformuje ručne písané noty do digitálnej podoby. Výborná pomôcka pre skladateľov, ktorí hľadajú jednoduché riešenie pre písanie a skladanie huby s digitálnym výstupom.

Apple Desin Award: Hry

Sayonara Wild Hearts

Hra od Simogo, ktorá vyšla pod Annapurna Interactive pútala pozornosť od svojho uvedenia. Hra zaujme svojím dizajnom a vizuálnou stránkou. Ponúka adrenalínovú zábavu, plnú dynamiky v surreálnom hernom prostredí. Komplexný zážitok dopĺňa aj priestorový zvuk. Hra pracuje s Apple technológiami ako Metal, Game Center či hernými ovládačmi.

Sky: Children of the Light

Titul, za ktorým stojí thatgamecompany, zavedie hráčov do čarovného sveta, v ktorom je ich úlohou pomôcť bytostiam z vyšších sfér vrátiť sa do svojho domova. Hra s integrovaným multiplayerom využíva Metal engine, haptiku a takisto priestorový zvuk.

Song of Bloom

Hra indie vývojára Philippa Stollenmayera je unikátnym počinom. Hráči musia riešiť dômyselné hlavolamy a popritom sa pred nimi odvíja nelineárny príbeh a menia sa vizuálne štýly hry.

Where Cards Fall

Adventúra od The Game Band a vydavateľa Snowman ťaží z technológií ako Metal, haptika, Game Center či iCloud a aj vďaka nim ponúka priestorové puzzle, podmanivý zvuk a unikátny vizuálny štýl.

O Apple Design Award

Ocenenie má 20 ročnú tradíciu a jeho držiteľom je už 250 vývojárov. Apple Design Award im pomohlo ďalej rozvíjať svoj talent a kariéru. V minulosti cenu získali napríklad Pixelmator, Complete Anatomy, djay či Crossy Road.     

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.