Návod: Ako na downgrade z iOS 14

Skúšali ste nový iOS či iPadOS ale chcete sa vrátiť k stabilnej verzii? Tu je postup.

Ak vám aktuálne nevyhovuje testovanie očakávanej novej generácie operačného systému, nie je ťažké vrátiť sa k iOS či iPadOS 13.

Downgrade z iOS 14 na iOS 13

Upozornenie

Ak ste si už nainštalovali watchOS 7 betu na zariadenie spárované s iPhonom, na ktorom beží iOS 14, nebudete po downgrade iOS môcť hodinky používať.

Ako na downgrade pomocou Macu

Pre návrat k predošlej verzii iOS je potrebné obnoviť vaše zariadenie, či už ide o iPhone alebo iPad:

1. Uistite sa, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu macOS (kliknutím na ikonku jablka vľavo hore a následne O tomto počítači Mac / Softvérové aktualizácie, resp. About This Mac / Software Update)

2. Pripojte iPhone alebo iPad k Macu alebo PC pomocou Lightining, resp. USB-C.

3. Teraz bude potrebné spustiť Recovery Mode. Každé zariadenie má svoj postup:

iPad Pro s Face ID

Stlačte a hneď pustite tlačidlo pre pridanie hlasitosti. Stlačte a hneď pustite tlačidlo pre zníženie hlasitosti. Stlačte a podržte vrchné tlačidlo, kým sa zariadenie nezačne reštartovať a iPad aktivuje Recovery Mode.

iPhone 8 a novší

Stlačte a hneď pustite tlačidlo pre pridanie hlasitosti. Stlačte a hneď pustite tlačidlo pre zníženie hlasitosti. Stlačte a podržte bočné tlačidlo, kým neuvidíte spustenie Recovery Mode.

iPhone 7, 7 Plus a iPod touch (7. generácia)

Stlačte a podržte naraz tlačidlá pre uspatie a zníženie hlasitosti. Po zobrazení Apple loga pokračujte v držaní, kým sa nezobrazí obrazovka s Recovery Mode.

iPhone 6s a starší, iPad s tlačidlom Home a iPod touch (6. a staršia generácia)

Stlačte a podržte naraz tlačidlo pre uspatie a tlačidlo Home. Po zobrazení Apple loga pokračujte v držaní, kým sa nezobrazí obrazovka s Recovery Mode.

4. Na Macu/PC sa vám následne zobrazí možnosť pre obnovu, resp. update. Zvoľte obnovu.

Na vašom zariadení následne prebehne obnova a inštalácia stabilnej verzie systému.

5. Po nainštalovaní predošlej verzie softvéru je možné obnoviť zálohu vášho iOS 13 pomocou Macu alebo iCloudu. Alebo si môžete nastaviť zariadenie ako nové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.