Apple chystá 10,8 palcový iPad s USB-C a Face ID

Naznačuje to čerstvý únik nákresov zariadenia.

iPad na niekoľko spôsobov

Obrázky sa objavili na webe 91Mobiles, ktorý tvrdí, že ide o zobrazenie detailov k 10,8 palcovému modelu 8. generácie. Nákresy prezentujú tablet s dizajnom podobným iPadu Pro s tenšími okrjami, USB-C v spodnej časti, Smart konektorom vzadu a magnetom pre uchytenie Apple Pencil. Podľa stránky má byť zariadenie vybavené aj autentifikáciou pomocou tvárovej biometrie.

Očakávaný príchod 10,8 palcového iPadu v tomto roku predpovedal  dávnejšie aj renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Minulý týždeň sa navyše objavili zábery z dokumentácie, ktorá mala byť manuálom k iPadu Air 4. Na jeho stránkach sa však spomínal Touch ID.

Základný iPad s Face ID?

To prináša zaujímavý moment. Ak totiž 91Mobiles tvrdí, že základný model iPadu bude disponovať Face ID, je zvláštne, že by drahší iPad Air mal “iba” Touch ID, ktorý predstavuje staršiu technológiu. Je pravdepodobnejšie, že hypotéza s tvárovou autentifikáciou v low-end zariadení sa neskôr ukáže ako mylná.

Apple si pred pár týždňami registroval nové modely iPadov, čo nepochybne znamená blížiace sa odhalenie nových modelov. Bližšie detaily ohľadom konkrétnych modelov však zatiaľ známe nie sú.

zdroj: 91Mobiles

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.