Apple definitívne zrušil vývojársky účet Epic Games

Spoločnosť tak naplnila svoju hrozbu z polovice augusta.

Epický spor

Apple sa vtedy vyjadril, že ak štúdio neupraví podmienky, ktorými porušuje pravidlá App Store, bude nútený deaktivovať jeho prístupy.

Fornite už niekoľko týždňov nebol dostupný, no iné hry ako Infinity Blade Stickers či Battle Breakers ste stále mohli v Apple obchode nájsť. Po “vypnutí” účtu Epic Games to už však neplatí. Ak ste teda Fortnite nemali predtým nainštalovanú, už si ju nezahráte. A aj v prípade, že ju na iPhone či iPade máte, aktualizáciu budete očakávať márne.

Spor oboch spoločností sa ťahá od 13. augusta, kedy herní vývojári v svojom produkte spustili možnosť priamych platieb, ktorý obchádzal systém nákupov v aplikácii. Po tom, čo Epic Games takto očividne porušil pravidlá, sa Apple rozhodol jeho aplikáciu zo svojho obchodu stiahnuť.

Kauza sa veľmi rýchlo vyostrila – Epic neostal Apple nič dlžný. Na sociálnych sieťach rozbehol kampaň, ktorou chcel na svoju stranu získať verejnosť. Nasledoval súdny spor iniciovaný Epic Games.

Zámerné porušenie pravidiel

Herní vývojári z Epicu odmietajú ustúpiť od priamych platieb a Apple takisto nedovolí distribúciu hry, kým nebude rešpektovať nastavené pravidlá. Vo svojom vyjadrení Cupertino uviedlo, že je pripravené privítať Fortnite späť v iOS, ak Epic odstrániť spornú funkcionalitu. Túto ponuku tím stojaci za Fortnite odmietol. Namiesto toho rozposlal hráčom mail, v ktorom zo stiuácie viní Apple. Kalifornské jablko zase na App Store začalo promovať konkurenčný titul PUBG.

Pôvodný cieľ Apple bol zrušiť aj účet Epic International, ktorý je spojený s Unreal Engine a využívaný aj ďalšími vývojármi, súd však túto možnosť zatiaľ nepovolil. V prípade Epic Games účtu však rozhodol, že šlo z jeho strany o dopredu naplánovaný a strategický krok, ktorý smeroval k zámernému porušeniu podmienok App Store.

Epic tak už nemá možnosť vydávať na App Store nové apky či aktualizácie.

zdroj: MacRumors

komentáre
    1. Je zaujímavé, že spočiatku im tá marža nevadila. Problém s ňou začali mať až vtedy, keď použili Appstore k tomu, aby sa dostali do Apple zariadení.

      0
      0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.