Analytici: High-end 6,7″ iPhone 12 až v októbri

Príchod dvanástej generácie Apple smartfónu sa pravdepodobne s ohľadom na pandémiu posunie.

Dvojfázové intro

Apple tento rok plánuje vcelku široký lineup nového iPhonu – hovorí sa o piatich modeloch – iPhone 12 5,4″, iPhone 12 6,1″, iPhone 12 Pro 6,1″ a iPhone 12 Pro Max 6,7″. Nestratili ste sa? Dobre, poďme na časový harmonogram.

Pokiaľ ide o nový iPhone 12, najnovšie reporty čínskej výskumnej firmy GF Securities očakávajú oneskorenie. Fáza EVT (Engineering Verification Test) sa môže v prípade 5,4 a 6,1 palcových modelov posunúť o dva týždne neskôr oproti plánu na koniec apríla. High-end variant s 6,7 palcovou uhlopriečkou by mal byť testovaný ešte neskôr – v polovici mája.

V dôsledku toho je na mieste očakávať aj predstavovanie v tomto poradí. Nové iPhony 12 s 5,4 a 6,1 palcovými displejmi by sme tak mohli vidieť v septembri a najväčší 6,7 palcový iPhone v októbri.

Podobne to prebiehalo napríklad pred dvomi rokmi pri iPhone XS a XS Max, ku ktorým sa o mesiac neskôr pridal iPhone XR. Netreba zabúdať ani na update Apple smartfónov z roku 2017. iPhone 8 a 8 Plus predstavila značka v septembri a v októbri dorazil iPhone X.

Plánujete upgrade?

Možná podoba nového iPhonu podľa Phone Arena

zdroj: MacRumors

cover: Jon Prosser

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Na ktorých Macoch spustíte macOS Big Sur?

Nová verzia operačného systému, ktorú Apple predstavil na WWDC, má byť jedným z najväčších redizajnov od predstavenia Mac OS X. Tu je prehľad zariadení, na ktorom ho môžete vyskúšať. Jeho vydanie pre verejnosť sa odhaduje na jeseň.