“Strúhadlový” dizajn nového Macu Pro mal Apple už niekoľko rokov na stole

Po predstavení dlho očakávaného redizajnu Macu Pro na WWDC 2019 sa niekoľko reportérov stretlo s marketingovým riaditeľom Apple, Philom Schillerom a niekoľkými ďalšími riadiacimi pracovníkmi, aby zistili niečo viac o najnovšom “výkonnom monštru” z dielne Apple. 

Ina Fried z Axiousu vybrala z konverzácie niekoľko zaujímavých faktov.

  • Vízia Apple s dizajnom Macu Pro sa menila a preto jeho vývoj trval dlhšie, než sa očakávalo.
  • Kruhové výrezy na prednej a zadnej strane nového Macu Pro, sú vyrobené obrobením guľôčok z masívneho hliníkového rámu. Tento konkrétny aspekt dizajnu bol na dizajnovom stole Apple dlho predtým, než sa začalo s vývojom Macu Pro.
  • Pre tých, ktorí zmeškali novinky, Apple plánuje vydať druhú, “stojanovú” verziu Macu Pro s inou spodnou časťou, vhodnejšou pre dátové centrum. Apple oznámil, že táto verzia bude dostupná na jeseň tohto roku.
  • Nový Pro Display XDR bol pre Apple veľmi dôležitý, a je navrhnutý tak, aby konkuroval profesionálnym displejom s cenovkou cez 10,000$.

Ďalšie zaujímavosti sa dozvieme neskôr od ostatných reportérov, ktorí robili s Philom Schillerom interview.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.