Dashboard už v macOS Catalina nenájdete

Dashboard, dlhoročná funkcia Macu, ktorú Apple v posledných rokoch odsúval do pozadia. Vlastne až tak, že s príchodom macOS Catalina táto funkcia úplne zmizla. 

Dashboard sa nám prvý krát predstavil s príchodom OS X 10.4 Tiger. Bola to prominentná funkcia Macu, ktorá obsahovala lepiace poznámky, hodinky, kalkulačku, správy o počasí a ďalšie widgety. Dashboard bol “továrensky vypnutý” už v macOS 10.10 Yosemite a v aktuálnej verzii macOS Mojave ho nezapli a ostáva nefunkčný, až dokým ho “nevyhľadáte a nezapnete” ako súčasť Mission Control alebo ho manuálne nepridáte do Docku.

V macOS Cataline už nie je žiadna Dashboard aplikácia (všimol si portál Appleosophy). Dashboard nemôže byť povolený ani v Mission Control a v systéme už o ňom nie je taktiež žiadna zmienka. Môžeme tak potvrdiť oficiálny zánik tejto funkcie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.