Dashboard už v macOS Catalina nenájdete

backgrounds108 dashboardbg1 - Dashboard už v macOS Catalina nenájdete

Dashboard, dlhoročná funkcia Macu, ktorú Apple v posledných rokoch odsúval do pozadia. Vlastne až tak, že s príchodom macOS Catalina táto funkcia úplne zmizla. 

Dashboard sa nám prvý krát predstavil s príchodom OS X 10.4 Tiger. Bola to prominentná funkcia Macu, ktorá obsahovala lepiace poznámky, hodinky, kalkulačku, správy o počasí a ďalšie widgety. Dashboard bol “továrensky vypnutý” už v macOS 10.10 Yosemite a v aktuálnej verzii macOS Mojave ho nezapli a ostáva nefunkčný, až dokým ho “nevyhľadáte a nezapnete” ako súčasť Mission Control alebo ho manuálne nepridáte do Docku.

dashboard in macos mojave 610x458 - Dashboard už v macOS Catalina nenájdete

V macOS Cataline už nie je žiadna Dashboard aplikácia (všimol si portál Appleosophy). Dashboard nemôže byť povolený ani v Mission Control a v systéme už o ňom nie je taktiež žiadna zmienka. Môžeme tak potvrdiť oficiálny zánik tejto funkcie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.