Dashboard už v macOS Catalina nenájdete

Dashboard, dlhoročná funkcia Macu, ktorú Apple v posledných rokoch odsúval do pozadia. Vlastne až tak, že s príchodom macOS Catalina táto funkcia úplne zmizla. 

Dashboard sa nám prvý krát predstavil s príchodom OS X 10.4 Tiger. Bola to prominentná funkcia Macu, ktorá obsahovala lepiace poznámky, hodinky, kalkulačku, správy o počasí a ďalšie widgety. Dashboard bol “továrensky vypnutý” už v macOS 10.10 Yosemite a v aktuálnej verzii macOS Mojave ho nezapli a ostáva nefunkčný, až dokým ho “nevyhľadáte a nezapnete” ako súčasť Mission Control alebo ho manuálne nepridáte do Docku.

V macOS Cataline už nie je žiadna Dashboard aplikácia (všimol si portál Appleosophy). Dashboard nemôže byť povolený ani v Mission Control a v systéme už o ňom nie je taktiež žiadna zmienka. Môžeme tak potvrdiť oficiálny zánik tejto funkcie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.