Rýchlejšia Wi-Fi tu bude možno rýchlejšie ako sme si mysleli

Iniciatíva s cieľom priniesť novú generáciu bezdrôtového pripojenia je tu už nejakú dobu, teraz by sa však veci mohli pohnúť dopredu výraznejšie.

Rýchlejší a efektívnejší internet. Tak možno zhrnúť podstatu Wi-Fi 6. Cieľom novej generácie pripojenia má byť aj vyriešiť aktuálny problém – preplnené siete. K tomu má využiť viacero nových technológií. Okrem tohto upgradu má stúpnuť aj maximálna rýchlosť, na 9.6 Gbps z aktuálnych 3.5.

Organizácia The Wi-Fi Alliance, ktorá dozerá na implementáciu nových štandardov v tejto oblasti, aktuálne spúšťa svoj oficiálny program pre certifikovanie novej Wi-Fi 6. V praxi to znamená, že spoločnosti, ktorých produktmi sú technológie budú už čoskoro môcť ponúknuť zariadenia disponujúce práve vyššie spomenutou certifikáciou.

Certifikačný program je dôležitým krokom, i keď značky už teraz ponúkajú zariadenia, ktoré nové štandardy spĺňajú. Samozrejme, patrí k nim aj nedávno predstavený iPhone 11, o ktorý je podľa prvých čisiel nadmerný záujem. A keďže je pri implementácii novej technológie vždy dôležitý hardvér, je veľký predpoklad, že nová Wi-Fi sa do “obehu” dostane pomerne rýchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.