iPad pôjde trendom kombinovaných prístrojov

Pôvodne mal byť novým typom zariadenie pre prehliadanie webu, mail, multimédiá a hry. iPad bol vždy niečím medzi. Ani nafúknutý iPhone, ani plnohodnotná alternatíva k laptopu. To sa však môže čoskoro zmeniť.

Po svojom uvedení pred desiatimi rokmi spôsobil iPad veľký rozruch. Konkurencia sa snažila prísť s podobným a zároveň lacnejším zariadením pre masy. Dotykový aspekt bol veľmi in – Microsoft sa doň vrhol po hlave a v prípade Windows 8 možno trochu prestrelil.

Dobre sa ale trafil v prípade Surface. Produkty tejto línie disponujú oddeliteľnou klávesnicou, ktorá po pripojení premení tablet na zariadenie blízke laptopu. Inšpirácia, či nie, faktom je, že Apple sa pri novej generácii iPadu rozhodlo vydať rovnakým smerom.

Všetky iPady majú po novom natívnu klávesnicu a podporu Apple Pencil. Výnimkou je iPad Mini, kde však – vzhľadom k rozmerom – absencia pripojiteľnej klávesnice dáva zmysel.

Spolu s klávesnicou by sa mala cena nového iPadu priblížiť 500 dolárom. Ide o zaujímavú alternatívu k existujúcim konkurenčným produktom, ktorá určite rozvíri vody.

komentáre
 1. Ja musím povedať že som prešiel z Macbook pro 13(2013) na iPad pro 12,9 a ipados a je to niečo perfektne. Nemám sa absolútne na čo sťažovať. Výborná voľba. Pochyboval som o tom chvilku ale teraz nemám čo vytknúť. Je to ľahšie keďže veľa cestujem funguje dokonale bez problémov.

  0
  0
 2. SpikerHC: Ak si na MacBooku PRO robil vaznu pracu (kedze si mal PRO tak by som to mozno cakal. Na bezny zivot mame AIR), tak si neviem predstavit ako to nahradi tablet.

  Co konkretne na tom robis?

  Ak by sa k tomu iPadu dal pripojit externy displej, mys/tablet, tak OK.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť