Plánuje Apple nový iPhone s Face ID a Touch ID?

Podľa informácií vyvíja Apple senzor na skenovanie odtlačkov prstov pod displejom pre budúce generácie iPhonu. Informácia pochádza od Marka Gurmana a Debby Wu z Bloombergu. 

Správa tvrdí, že Apple rozmýšľa nad integráciou skenera v displeji v iPhone, ktorý má prísť v roku 2020 v prípade, keď bude testovanie úspešné. V správe sa ale nachádza aj poznámka, ktorá hovorí o tom, že je možnosť, že táto technológia nebude pripravená až do roku 2021. Táto informácia ide v ruku v ruke s informáciou od známeho analytika Ming Chi Kua, ktorý taktiež tvrdí, že iPhony s Face ID a Touch ID pod displejom uvidíme až v roku 2021.

Nadchádzajúci skener odtlačkov prstov má byť integrovaný v displeji. To znamená, že pre odomknutie iPhonu bude stačiť priložiť prst kdekoľvek na displej zariadenia. Jedná sa o lepšie riešenie než nahrádzanie Face ID, nakoľko budú mať užívatelia k dispozícií dve biometrické zabezpečenia.

iPhone X Face ID

Z druhej strany má Face ID aj Touch ID svoje slabé stránky. Napríklad aj takú, že Face ID moc dobre nefunguje, pokiaľ je iPhone položený na stole. Touch ID má zase napríklad problém s mokrými prstami. S obidvoma systémami získajú užívatelia to najlepšie z oboch. Stačí si iba vybrať, ktorú funkciu je v akej situácií lepšie využiť.

Musíme podotknúť, že niektoré konkurenčné značky už technológiu senzoru odtlačku prstov v displeji využívajú niekoľko rokov, vrátane Samsungu.

 

komentáre
  1. ccc: Třeba s funkcemi to Apple dělá. Ve službě Mobile Me byla funkce synchronizace klíčenky a v iCloudu pak nebyla! Později se tam vrátila s jakože vylepšeným iCloudem…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.