Otravuje vás agresívne zatváranie appiek? Nový iOS by ho mal vyriešiť

cover macblog 9 - Otravuje vás agresívne zatváranie appiek? Nový iOS by ho mal vyriešiť

Apple vydalo developer betu novej aktualizácie iOS a iPadOS. Prví testeri hlásia, že update opravil otravnú chybu so zatváraním aplikácií na pozadí.

Bug v iOS 13.2 spôsoboval príliš iniciatívne zatváranie appiek z dôvodu neefektívneho disribuovania RAM. Aplikácie, ktoré si od zariadenia pýtali viac pamäte na svoju činnosť (YouTube, Safari…) sa opätovne načítavali častejšie ako by bolo bežné. A otravné bolo predovšetkým zaváranie tých na pozadí.

Príkladom môže byť situácia, kedy sledujete video na YouTube. Vtom vám príde správa, na ktorú chcete odpísať. Prepnete appku a vec vybavíte. Po návrate do YouTube však nájdete aplikáciu načítanú odznova a vaše rozpozerané video je fuč. Podľa niektorých ľudí s týmto problémom, stačí aj menej ako jedna minúta.

Dúfajme, že sa v novej verzii iOS a iPadOS naozaj dočkáme opravy tejto chyby. Čoskoro po developer bete by mala prísť aj verzia na testovanie verejnosťou, ktorá pomôže uistiť sa, že bug bol naozaj odstránený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…