Otravuje vás agresívne zatváranie appiek? Nový iOS by ho mal vyriešiť

Apple vydalo developer betu novej aktualizácie iOS a iPadOS. Prví testeri hlásia, že update opravil otravnú chybu so zatváraním aplikácií na pozadí.

Bug v iOS 13.2 spôsoboval príliš iniciatívne zatváranie appiek z dôvodu neefektívneho disribuovania RAM. Aplikácie, ktoré si od zariadenia pýtali viac pamäte na svoju činnosť (YouTube, Safari…) sa opätovne načítavali častejšie ako by bolo bežné. A otravné bolo predovšetkým zaváranie tých na pozadí.

Príkladom môže byť situácia, kedy sledujete video na YouTube. Vtom vám príde správa, na ktorú chcete odpísať. Prepnete appku a vec vybavíte. Po návrate do YouTube však nájdete aplikáciu načítanú odznova a vaše rozpozerané video je fuč. Podľa niektorých ľudí s týmto problémom, stačí aj menej ako jedna minúta.

Dúfajme, že sa v novej verzii iOS a iPadOS naozaj dočkáme opravy tejto chyby. Čoskoro po developer bete by mala prísť aj verzia na testovanie verejnosťou, ktorá pomôže uistiť sa, že bug bol naozaj odstránený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.