fbpx

Adobe predstavilo Illustrator pre iPad

cover dtp 4 600x405 - Adobe predstavilo Illustrator pre iPad

Značka na svojom evente Adobe MAX odhalila zaujímavé novinky. Okrem Photoshopu na iPad, ktorý si už môžete stiahnuť, je to aj druhá z vlajkových lodí Adobe – Illustrator. Ten pripláva na iPady koncom budúceho roka.

Program, ktorý je štandardom vo svete vektorovej grafiky, bol doposiaľ dostupný iba na desktopoch. Ak nerátame mirroring riešenia, ktoré dokážu preniesť Illustrator na obrazovku tabletu. Natívne riešenie pre dotykové zariadenia však neexistovalo.

Známe funkcie aj nové nástroje

Illustrator pre iPad má ponúknuť známe nástroje, optimalizované pre tablet, ale aj celkom nové, ktoré vznikli špeciálne pre dotykové ovládanie. Podobne ako PS pre iPad, bude mať aj Illustrator podporu cloud súborov. Vďaka nim budú vaše dáta synchronizované cez Creative Cloud tak, aby ste ich mohli otvárať a upravovať kdekoľvek. Či už dáte prednosť klasickému desktopu alebo iPadu. Súbory bude možné stiahnuť a pracovať s nimi v offline režime, čo sa hodí, keď nemáte prístup na internet.

body1 600x450 - Adobe predstavilo Illustrator pre iPad

Podľa vedenia produktovej divízie Adobe sa spoločnosť vývoju aplikácie venovala dlhodobo a čakalo sa aj na hardvér, ktorý by dokázal  zvládnuť navrhované riešenia. Na vývoji sa podieľali aj ľudia, ktorí stoja za novou aplikáciou Fresco, ktorá prináša zaujímavé riešenie pre maľbu a ilustráciu.

Navrhnuté pre dotyk

Photoshop a Illustrator pre iPad predstavujú zaujímavý bod vývoja softvéru. Doteraz Adobe ponúkalo skôr kompaktné mobilné aplikácie ako Photoshop Sketch či Illustrator Draw. Až teraz by mohlo ísť o skutočne plnohodnotné alternatívy k desktopovým verziám známych programov. Nepôjde však o  ich zrkadlenie, ale o riešenie navrhnuté špecificky pre prostredie dotykových zariadení.

body2 600x419 - Adobe predstavilo Illustrator pre iPad

Prvé dojmy z dema hovoria o komplexnej appke, ktorá navyše nevyžaduje, aby ste v Illustratore boli ako pro ryba vo vode. Aplikácia ponúka kontextové menu, ktoré sa zobrazujú podľa nástroja, ktorý práve využívate. Aplikácia by podobne ako Photoshop pre iPad mala byť po vydaní dostupná v rámci balíka Creative Cloud predplatného, resp. aj samostatne pre ľudí bez predplatného.

 

Ak vás zaujímajú konkrétne funkcie Illustratoru pre iPad, sledujte MacBlog. Čoskoro vám prinesieme samostatný článok na túto tému. :)

Viac článkov na tému

4 komentáre

 1. DusanK píše:

  Illustrator na iPad? Co ste rozum potratili? Na tom sa bude fakt pohodlne pracovat, urcite lepsie ako na pocitaci… Ha, ha, ha, …

 2. Ivo píše:

  trosku nerozumiem co sa ti zda na tomto hlupe! zda sa ti hlupe, ze mozes pracovat aj mimo svojehon”velkeho” workstation? zda sa ti hlupe, ze mozes hodit ipad do tasky a kdesi v krcme ci na zlatych pieskoch mozes pokracovat v tom co si zacal doma bez nutnosti tahat so sebou pocitac?? to fakt??.
  osobne toto vitam a som rad za akukolvek moznost ktora ti ulahci zivot a rozsiri prwcovne moznosti.
  jedina vec ktora mi vadi je ta, ze ide o ilustrator a nie o indesign. keby sa vyplnili moje kazdodenne modlitby a prosby o ipad os verziu indesignu, tak by som sa asi od stastia hadam i rozplakal..

 3. DusanK píše:

  Kdesi v krcme alebo na Zlatych budem pit s kamaratmi a kamaratkami pivo alebo kofolu, budeme sa spolu bavit a nebudem tam so sebou tahat iPad alebo Macbook a pracovat s Adobe produktami. 😆😆😆

 4. Ivo píše:

  vidno ze nemavas vela prace..
  v prvom rade – moje ukazky moznosti boli cisto ilustracne. je velmi lahke predstavit si x dalsich moznosti, situacii, kde su podobne aplikacie prinosom.
  absolutne nechapem, ze niekto moze nechapat na co su dobre, resp. aky maju prinos ipad verzie photoshop, ilistrator atd.

Pridať komentár

Partneri

Booking.com

Send this to a friend