Nové iPhony budú vybavené 5G modemom od Qualcommu

Apple smartfóny pre rok 2020 majú podľa najnovších informácií disponovať aktuálne najvýkonnejším 5G čipom.

Nové zariadenia majú byť dostupné v troch veľkostiach – 5,4, 6,1 a 6,7 palca.  Všetky tri budú mať vo výbave nový 5G čip s označením X55. Vďaka najnovšej technológii bude možné oveľa rýchlejšie prenášať dáta (až 7 GB/s download a 3 GB/s upload). Ďalšou výhodou má byť aj úspornejšia architektúra čipu, vďaka čomu bude šetriť energiu aj celkovú životnosť batérie.

Apple plánuje budúci rok ponúknuť 80 miliónov nových 5G iPhonov. Hlavným ťahákom nových modelov má byť práve spomínaná nová generácia pripojenia.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.