Na ktorých zariadeniach bude možné využiť funkciu “Sidecar”?

Apple pri macOS Catalina predstavil aj novú funkciu s názvom Sidecar. Táto funkcia slúži na premenu iPadu na sekundárny displej Macu. V podstate na rozšírenie plochy alebo zrkadlenie obsahu na obrazovke Macu. 

Apple zatiaľ neposkytol ohľadom podpory funkcie Sidecar žiadne detaily. Teda nevieme aké zariadenia budú s touto funkciou kompatibilné. No vývojár Steve Troughtom-Smith bol schopný nejaké detaily získať “prekovapávaním” kódu macOS Cataline.

Ako sa zdá, funkcia Sidecar je limitovaná na väčšinu nových Macov. Presnejšie:

 • Late 2015 27″ iMac alebo novší
 • 2017 iMac Pro
 • Mid 2016 MacBook Pro alebo novší
 • Late 2018 Mac mini alebo novší
 • Late 2018 MacBook Air alebo novší
 • Early 2016 MacBook alebo novší
 • 2019 Mac Pro

Zatiaľ nie je isté či sa jedná o kompletný zoznam podporovaných zariadení, Avšak Troughton-Smith tvrdí, že vcelku dlhý zoznam starších zariadení bol na “blackliste” tejto funkcie. Niektoré staršie Macy, ktoré nedostali “zelenú” pre funkciu Sidecar môžu použiť príkaz v Termináli od Troughton-Smitha. Neexistuje ale presný zoznam na ktorom by bolo napísané, ktoré staršie Macy môžu tento príkaz použiť.

Nie je zatiaľ ani známe, či všetky iPady budú funkciu Sidecar podporovať. iPadOS, ktorý je potrebný pre využitie funkcie Sidecar bude dostupný pre iPad Air 2 a novší, iPad mini 4 a novší, 5. generáciu iPadu a všetky iPad Pro modely.

 

komentáre
 1. ak to tak naozaj bude, tak nech sa strcia kamsi..
  cerstvo kupeny ipad promacbook pro z 2015, ktory este niekolko rokov bude zvladat bez problemov vsetky upadte systemu, CC aplikacii atd a nebude mu umoznene vyuzivat jednu z funkcii systemu na ktoru som sa velmi tesim? wtf??

  momentalne vyuzivam na toto DUET, funguje to bez problemu, takze o nic nepridem, no funkcia priamo v systeme by potesila viac..

  0
  0
 2. Myslím si, že oficiálne odôvodnenie tohto rozhodnutia je kodek HEVC, ktorý je podporovaný len novšími procesormi od Skylake vrátane. Apple prostredníctvom HEVC chce docieliť, aby Sidecar bol čo najhladší.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť